Advert
Sorgu Odası - 1
Hakkı Suat YILMAZER

Sorgu Odası - 1

Kollarından sıkıca kavramış iki adam ite kaka onu bir kapının eşiğinden geçirmeye çabalıyordu. Gözleri kalın bir bez parçasıyla sıkıca bağlandığı için hiçbir şey göremiyordu. Görme duyusu kısıtlandığı için işitme duyusu daha da hassaslaşmıştı. En ufak bir sesi dahi rahatlıkla duyabiliyordu. Fakat halen nerede olduğunu anlayabilecek bir ses işitememişti.

İki adam kollarından tuttukları adamı sert bir hamleyle sandalyeye oturttu. Sonra da kulağına eğilip; “ Hareket etmeden bekle. Birazdan yanına biri gelecek. O ne diyorsa onu yap.” Diye fısıldadı ve uyarısını anlayan gözü bağlı adamı odada bırakıp dışarı çıktılar ve kapıyı sertçe kapadılar. Bu hareket az evvel yaptıkları uyarıyı perçinlemek, ciddiyetini arttırmak içindi.

Gözü bağlı adam sandalyede sessizce beklerken, aklına ellerinin bağlı olup olmadığı sorusu geldi. Dikkat çekmemek adına bileklerini hafifçe oynattı, elleri serbestti. Peki ama nasıl olurdu? Evinde her şeyden habersiz uyurken sabah saatlerinde kapısı kırılmış ve içeri tanımadığı adamlar girmişti. Sonra birisi yüzüne sert bir yumruk indirmiş ve bayıltmıştı onu. Hikâyenin sonrası malum… Kendine gelmeye başladığında gözleri bağlı, kollarında iki adam ile hareket eden bir arabanın arka koltuğundaydı. Araç durduktan sonra karga tulumba şimdiki olduğu yere getirilmiş ve sandalyeye oturtulmuştu. Bir odada olduğunu tahmin ediyordu. Kim bilir belki de kullanılmayan bir depodaydı. Fakat üzerinde oturduğu sandalye oldukça rahattı. Ofis koltuğu da olabilirdi fakat bu durum mantığına uymuyordu. Evinden kaçırılıp getirildiği yerde ofis koltuğunun ne işi olurdu ki? Böyle düşünüyordu ama ellerinin bağlanmamış olması da çok mantıklı davranış değildi. Kendisini kaçıranlar bu işte amatör de olabilirdi. Öyle ya elleri serbest ise gözündeki bağı da çözebilirdi. Hatta ve hatta bulunduğu yerden kaçabilirdi. Kendisine tanınan bu özgürlüğün sebebi neydi? Nasıl da alıştı ama kaçırılmış olduğu duruma. Hâlbuki özgürlüğünü kısıtlayan kaçırma eylemini neden yaptılar diye sorabilirdi. O durumu kabullenip, ellerinin serbestliğinin sebebini merak ediyor olması da pek bir garipti.

Öyleyse yapacağı şey çok basitti…

Başını sağa sola çevirip çevresinde birilerinin olup olmadığını anlamaya çalıştı. Kimse yoktu. Elini yavaşça gözündeki bağa doğru götürdüğünde arkasındaki kapının açıldığını duydu. Ellerini hızlı bir şekilde bacaklarının üzerine koyup sesi dinlemeye başladı. Biri girmişti içeri. Ayak sesinden tek kişi olduğunu hatta ayakkabısının kalitesini dahi anlamıştı. Hiçbir şey yapmadan öylece bekledi. Odaya giren kişi ağır adımlarla çevresinde dolanmış sonrada durmuştu. Şimdi çıt çıkmıyordu. Sadece kendi nefesini duyabiliyordu.

                “Kimsiniz?” diye sordu. Sorusu cevapsız kaldı.

                “Size soruyorum, kimsiniz dedim? Neden getirdiniz beni buraya?” diye sorduğunda sesinin de yükseldiğini fark etti. Karşısındaki kişi bir süre daha sessiz kaldı. Onun sessiz kalışına sinirlenmek üzereydi. Oturduğu yerden toparlanıp bağıracaktı ki, bir ses işitti. Karşısındaki her kimse konuşuyordu:

                “Dediklerimi yaparsan canın yanmaz.”

                “Sen kimsin? Adını söyle bana.”

                “Adımı bilmen sana hiçbir şey kazandırmaz. Dediğimi yapmaman ise çok şey kaybettirir.”

Daha evvel hiç duymadığı bir sesin sahibi kendisine nasıl olurdu da böyle konuşabilirdi? Hem de tehdit ediyordu. Ellerini gözündeki bağa attığında karşısındaki adam bağırdı:

                “Gözündeki bezin içine kuvvetli bir yapıştırıcı boca edilip öyle bağlandı. Eğer çıkartmaya çalışırsan canının nasıl yanacağını bir düşün istersen.”

Yapılan uyarı işe yaradı. Ellerini tekrar çaresizce dizlerinin üzerine koydu. Birkaç saniyelik suskunluktan sonra tekrar bağırmaya başladı:

                “Sinirlenmeye başlıyorum, sorduklarıma cevap ver. Sen kimsin? Benim burada ne işim var? Söyle…”

Karşısındaki adam birkaç saniye daha sessiz kaldıktan sonra cevapladı:

                “ Peki, kulaklarını dört aç ve beni iyi dinle…”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çubarov: Sözde Mahkemenin Kararı Toplumumuzun Zaferi
Çubarov: Sözde Mahkemenin Kararı Toplumumuzun Zaferi
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün Bayramı Mesajı
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün Bayramı Mesajı