Advert
Acıdan Haz Duyanlar ve Biz
Fatih AKMAN

Acıdan Haz Duyanlar ve Biz

Yüreğimiz yangın yeri. Müzmin bir yangın bu. Her gün, her dakika harlanan bir yangın. Dört bir yanımızdaki hainlerin, soysuzların, katillerin el birliği edip, canhıraş bir hal ile üzerine benzin döktükleri bir yangından söz ediyoruz. Ama en çok da içeriden bu yangını besleyenler artırıyor içimizdeki acıyı.

Yılbaşı sebebiyle, yasal ve vergisini veren bir mekânda, kimseyi rahatsız etmeden, kendi halinde eğlenen insanların adi bir terörist tarafından öldürülmesine sevinen, ‘oh olsun size’ diyen hainlerden bahsediyorum.

İnsanları; hayat tarzları, yiyip içtikleri, giydikleri ve düşündükleri üzerinden ‘kâfir’ ilan eden ve yeryüzünde ‘Tanrıcılık’ oynayan soysuzlardan bahsediyorum.

Kafasına fes takıp, ayağına şalvar çekip, ‘Osmanlı Cafe’lerde nargile çekerek bir medeniyet mihmandarlığı yaptığını sanan, önüne geleni darağacına göndermeyi vazife edinmiş adi zihniyetten bahsediyorum.

Din ile tarihten nasibini almamış, Türk kültürüne düşman, Türk kültürünün tarihi kodlarından olan hoşgörüye hasmane bir tutumla yaklaşan, tahammülsüz, kendi dünya görüşünü ve fikirlerini cebir yoluyla insanlara kabul ettirmeye inanmış, kendini İslam havarisi kabul eden riyakârlardan bahsediyorum.

Cumhuriyet’e, laikliğe, hoşgörüye, anlayışa, bireysel hak ve özgürlüklere, vatandaşlık şuuruna düşman bir nesil ve bu nesli zehirleyen medyasından köşe yazarlarına değin İslamcı kisvesi altında hareket ederek en kutsal değerleri kendi iğrenç gayeleri içinde kirleten madrabazlardan bahsediyorum.

Bahsettiğimiz güruh her geçen gün sayısını artırıyor. Toplumda söz hakkı elde ediyor, kendine alan yaratıyor. Türklüğün ve İslam’ın kadim değerlerine karşı, Arapçılık ile selefi düşünceleri ön plana çıkarma gayretleri biteviye devam ediyor. Medya destekleri ile de bunu daha da genişletiyorlar.

Bu kirli gayelerin karşısında durabilmek için ise yapmamız gereken birçok şey var:

Din ve dinî vecibeler üzerinden bir insan değerlendirmesi yahut puanlaması yapmak yerine; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını temel ve ‘Biz hep birlikte Türk milletiyiz!’ anlayışını şiar edinmeliyiz.

Dinî söylemlerin başrolde olduğu ve din temelli bir siyâset yerine; laikliği ve hoşgörüyü ön plana çıkaran bir dil ile siyaset yapmalıyız.

Bireysel hak ve özgürlükler ile laikliği tehdit eden her türlü uygulamadan uzak durarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, demokratik ve bireye kıymet veren bir devlet olduğu düşüncesini devletin her kademesinden eğitime değin yaygınlaştırmalı ve anlatmalıyız.

Kemalist elitlerin uygulamalarından da kaynaklanan, yanlış ve batınî bir merdiven altı eğitim ile de zirveye çıkan Cumhuriyet ve devlet düşmanlığı ile büyüyen nesilleri bir an evvel bu bataklıktan kurtarmak için gerekli eğitim çalışmalarını yapmalıyız.

İnsanları giyim kuşamları, yiyip içtikleri, girip çıktıkları mekânlar üzerinden değerlendirmeyi bırakıp; ahlakın ve şahsiyetin her şeyden üstte olduğu anlayışını içselleştirmeliyiz.

Türk gibi düşünmeli, kadim değerlerimizi unutmamalı, tarihteki müspet uygulamaları hatırlamalı, hatırlatmalıyız.

Bizler çok kadim bir medeniyeti kuran, insanı merkezine alan, dünyaya barış ve huzuru getirmeyi kendine şiar edinmiş bir soydan, kültürden geliyoruz. İslamcılık siyasetinin Türkiye’de ne denli manipüle edilebilir bir siyaset şekli olduğunu bilerek, birleştirici bir Türk milleti telakkisi ile bu badireleri atlatmalıyız.

Coğrafyamız zorlu ve sert. Hasımlarımız Anadolu’ya ayak bastığımızdan bu yana dinî kimliğimizden değil; Türk olmamızdan dolayı bizimle meşgul. Bunun şuurunda olur, gereğini yapar, bütün güvenlik önlemleri dahil olmak üzere tedbirli olur, rasyonel hareket edersek önümüzdeki bin yılda ve dahi kıyamete kadar biz bu topraklarda yaşamaya, bu toprakları yaşatmaya devam ederiz.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'