Advert

Çin'den G20 Üyelerine "Kapsayıcı Bir Dünya Ekonomisi" İçin Ortak Hareket Etme Çağrısı

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Fıng, G20 üyesi ülkelere yenilikçi, kapsayıcı ve açık bir dünya ekonomisinin inşasına yardımcı olmak için ortak hareket etme çağrısı yaptı.

Çin'den G20 Üyelerine

Çin Ticaret Bakanlığı (MOC), G20 üyesi ülkelere yenilikçi, kapsayıcı ve açık bir dünya ekonomisinin inşasına yardımcı olmak için ortak hareket etme çağrısında bulundu.

Şinhua'nın haberine göre, Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Fıng, yarın Arjantin'de başlayacak G20 zirvesine ilişkin açıklama yaptı.

Küresel serbest ticareti ve çok taraflı ticaret sistemini korumak için çaba gösterilmesi gerektiğini belirten Fıng, yenilikçi, kapsayıcı ve açık bir dünya ekonomisi oluşturmaya yardımcı olmak ve G20 zirvesinde olumlu, pragmatik, ekonomik ve ticari sonuçlar elde etmek için ortak hareket ederek çaba gösterilmesi çağrısı yaptı.

Fıng, yükselen korumacılığın ve tek taraflılığın, küresel ekonomideki büyümeye belirsizlik getirdiğini vurgulayarak, tüm tarafların iş birliğinin gerektiğini söyledi.

Öte yandan Fıng, ülkesinin, Arjantin ve diğer taraflarla ticaret ve yatırım alanında iş birliğini güçlendirmek, pazarları açık tutmak ve büyümeye yönelik yeni koşullar keşfetmek için çalışmaya istekli olduğunu sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKA'dan Afganistan ve Afganistan'a Eğitim Desteği
TİKA'dan Afganistan ve Afganistan'a Eğitim Desteği
BAKUTEL 2018'de Türk Şirketlerine Büyük İlgi
BAKUTEL 2018'de Türk Şirketlerine Büyük İlgi