Advert

'AK Parti'de 30 İlin Belediye Başkan Adayı Kesinleşti'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 il ve bu illerin bazı ilçelerinin belediye başkan adaylarını cumartesi günü açıklaması beklenirken adayların kesinleştiği ileri sürüldü.

'AK Parti'de 30 İlin Belediye Başkan Adayı Kesinleşti'

AK Parti kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan öncelikle mevcut belediye başkanlarından devam edecekler ile muhalefetin elinde olan bazı illerdeki adaylarını açıklayacak.

Adayların açıklanacağı illerin arasında İzmir, Antalya, Gaziantep, Konya, Gümüşhane, Artvin, Denizli, Çankırı yer alıyor. Gaziantep'te Fatma Şahin, Antalya'da Menderes Türel, Konya'da Uğur İbrahim Altay yeniden aday gösterilecek.

Erdoğan'ın açklayacağı illerin arasında üç döneme takılan tek büyükşehir Kocaeli'nin de olacağı ifade ediliyor. Kocaeli'de Bilecik Valisi Tahir Büyükakın'ın aday gösterilmesi bekleniyor.

SAMSUN, ORDU, İZMİR VE ADANA'DA SÜRPRİZ İSİMLER

Manisa, Adana ve Mersin'de de adayların belli olduğu, ancak Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşme sonrasında isimlerin netlik kazanacağı belirtiliyor.

AK Parti de ise belli olan 30 ilin ilçeleri için çalışmalar sürüyor. İlçelerin de yapılan çalışmalarla birlikte hafta sonuna kadar netlik kazanacağı ifade ediliyor.

Samsun, Ordu, İzmir, Adana gibi bazı illerde ise AK Parti sürpriz isimler üzerinde çalışma yapıyor.

SPUTNİK TÜRKİYE

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kırgızistan'da
Kırgızistan'da "8. Uluslararası Kısa Film Festivali" Başladı