Advert

Dünya ve Geleneksel Din Liderleri Kongresi, Başkenti Astana’da Başladı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in insiyatifi ile ilk kongresini Eylül 2003’te toplanan Dünya ve Geleneksel Din Liderleri altıncı Kongresi başkent Astana’da çalışmalarına başladı.

Dünya ve Geleneksel Din Liderleri Kongresi, Başkenti Astana’da Başladı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev’in ev sahipliğinde Barış ve Uyum Sarayı’nda(Pramid) toplanan kongreye bu yıl Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic şeref konuğu olarak katıldı.

Astana’nın başkent oluşunun 20. Yılının kutlandığı zamana denk gelen ve bu sene altıncısının düzenlendiği Dünya ve Geleneksel Din Liderleri Kongresi’ne katılanlara teşekkürlerini ileten ve Astana’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nazarbayev, geleceğin Avrasya başkenti olacak bu şehirde düzenlenen bu toplantının Astana’nın kart viziti haline geldiğini söyledi. Dünyanın içine girdiği kargaşa ve çalkantılara ragmen başkent Astana’da düzenlenen bu zirvenin hoşgörü, karşılıklı saygı ve dayanışmanın sembolü olduğunu ifade eden Nazarbayev, politikacılar,dini liderler ve toplum kanaat önderlerinin bu dayanışmayı sürdürmesi adına tüm gayretleri göstermesi gerektiğini vurguladı.46 devletten 82 delegenin katıldığı kongre yarın sona erecek.

KAZAKİSTAN KZ

 
 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan'da
Kazakistan'da "Kutsal Türkistan ve Türk Dünyasının Manevi Yenilenmesi" Uluslararası Konferansı
TürkAkım’da İlk Hat Tamamlandı
TürkAkım’da İlk Hat Tamamlandı