Advert

Diyarbakır'da 65 Köy ve Mezrada Sokağa Çıkma Yasağı

Diyarbakır’ın Hani ve Lice ilçelerine bağlı 65 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'da 65 Köy ve Mezrada Sokağa Çıkma Yasağı

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Lice ve Hani ilçeleri sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten ve aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de olduğu değerlendirilen bölücü terör örgütüne yönelik operasyon düzenleneceği belirtildi. 

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

Sokağa çıkma yasağı 04 Ekim 2018 Perşembe günü saat 06.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar devam edecek. 

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgeler şöyle:

Hani ilçesi: Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y.Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy, Kırım köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.Turalı, Gürbulak, Veziri, Aka, Karmen, Mazılı, Çağıl mezraları

Lice ilçesi: Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan, Duruköy, Güçlü, Örtülü, Saydamlı, Bayırlı, Yamaçlı, Kıralan, Dernek köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey, Kutlamış, Vilu, Arpacık, Karadere, Sivritepe, Körtan, Körha, Seyrek, Silkito, Sumaklı, Zıraht, Acımeşe, Mengüsi, Puneyn, Çalıbükü, Kijikbadem mezraları

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haydar Aliyev Vefatının 15. Yılında Anılıyor
Haydar Aliyev Vefatının 15. Yılında Anılıyor
Türkmenistan Uluslararası Tarafsızlık Günü’nü Kutluyor
Türkmenistan Uluslararası Tarafsızlık Günü’nü Kutluyor