Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Preveze Deniz Zaferi' Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Denizcilerimizin gurur abidesi olan Preveze Deniz Zaferi, tarihimizin en şanlı ve en görkemli zaferlerinden biridir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Preveze Deniz Zaferi' Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Preveze Deniz Zaferi’nin Yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Deniz Kuvvetleri'nin, yurt içinde ve dışında barışa değerli katkılarda bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Denizcilerimizin gurur abidesi olan Preveze Deniz Zaferi, tarihimizin en şanlı ve en görkemli zaferlerinden biridir. Barbaros Hayrettin Paşa komutasında, büyük bir donanmaya karşı kazanılan Preveze Deniz Zaferi, Osmanlı Devleti’nin Akdeniz’deki egemenliğini perçinlemiş; donanmamızın gücünü ve kabiliyetini tüm dünyaya göstermiştir.

Başta Preveze Deniz Zaferi olmak üzere, tarihi büyük başarılarla dolu olan Deniz Kuvvetlerimiz, devraldığı mirası güçlendirerek geleceğe taşımakta, birikimi, donanımı, disiplini ve nitelikli personeliyle üstlendiği tüm görevlerde bizleri gururlandırmaktadır.

Deniz Kuvvetlerimiz, yurt içinde ve yurt dışında yüksek bir vazife şuuruyla barışa değerli katkılarda bulunmakta; geçmişinden aldığı güç ve güvenle bizleri günümüzde de gururlandırmaya devam etmektedir.

Preveze Deniz Zaferi’nin yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü’nde vatanı için mücadele eden bütün kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükranla anıyor, Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

 

trthaber

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı