Advert

Azerbaycan Bisiklet Turnuvası İran Tarafından İptal Edildi

Güney Azerbaycan halkı “Azerbaycan Bisiklet Turu” na hazırlanırken, hükümet yetkilileri yarışı “para birimi sorunu” bahanesiyle iptal ettiler.

Azerbaycan Bisiklet Turnuvası İran Tarafından İptal Edildi

Tebriz Bisiklet Kurulu Başkanı Nasır Hushyar Çarşamba günü Fars haber ajansına konuştu.

“Önceki yıllarda olduğu gibi, tur için hazırlıklar yapıldı. Farklı takım üyelerinin kalacağı oteller ve gelecekleri yollar bile belirlendi. Ama asıl sorun, ülkedeki para problemidir “dedi.

Nasir Hushyar, “Turun 2018 yılı sonuna kadar devam edebileceğini” kaydetti. “Yarış ödülü hazırsa, turu hemen başlatmak mümkündür. ” şeklinde açıklamada bulundu.

Asya Bisiklet Federasyonu takviminde “Uluslararası Azerbaycan Turu” olarak kayıt altına alınan Azerbaycan Bisiklet Turu, 1986 yılından bu yana düzenlenen ve Asya’nın en güvenilir turlarından biri olarak kabul ediliyor.

İran rejimi son yıllarda Azerbaycan turunu devirmek için bazı adımlar attı. 2013 yılında “Azerbaycan Bisiklet Turu”, “İran-Azerbaycan Bisiklet Turu” şeklinde yeniden adlandırıldı. Önceleri Doğu Azerbaycan, Batı Azerbaycan, Erdebil ve Zencan eyaletlerinde yapılan tur, Zencan’da geçmedi. Ayrıca, yaz aylarında her yıl düzenlenen tur, geçen yılın sonbahar ayının ilk aylarında yapıldı. Birçok ülke turda yağmur yağdığı için yarışa katılmayı reddetti.

Bütün bunlar devletin Tebriz’in Traktör futbol takımına ve Azerbaycan’daki diğer popüler spor takımlarına ve yarışmalarına karşı olduğunu gösteriyor.

 

araznews.org

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Moğolistan'ın İlk Kapalı Su Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı
Moğolistan'ın İlk Kapalı Su Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı
"Diasporamız Göz Ardı Edilemez Bir Toplama Ulaşacak"