Advert

Visa ve MasterCard İşgal Edilen Kırım'dan Tamamen Çekildi

İşgal edilen yarımadada uluslararası ödeme sistemleri kartlarını basan son kuruluş olan GenBank, bundan sonra Visa ve MasterCard'ın banka kartlarına hizmet vermeyecek.

Visa ve MasterCard İşgal Edilen Kırım'dan Tamamen Çekildi

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da faaliyet gösteren GenBank uluslararası ödeme sistemleri Visa ve MasterCard'ın banka kartlarına hizmet vermeyi bıraktı.

İşgal edilen yarımadada uluslararası ödeme sistemleri kartlarını basan son kuruluş olan GenBank 14 Ağustos tarihinden itibaren uluslararası ödeme sistemleri olan Visa ve MasterCard'ın banka kartlarına hizmet vermeyi bıraktığını açıkladı.

Rus işgal altındaki Kırım’da yaşayan iki milyona yakın kişinin bundan sonra uluslararası ödeme sistemlerine ait kartlara sahip olma şansı olmayacak.

Visa ve MasterCard'ın banka kartlarına hizmet vermeyi durdurma kararının 2014 yılında Rus bankalarına karşı uygulanmaya başlayan yaptırımlar çerçevesinde alındığı bildirildi. Ancak ilgili kararın neden şimdi alındığı belirtilmeden, bankanın tamamen Rusya'daki ulusal ödeme sistemi Mir'e geçildiği açıklandı.

2014 yılında, Uluslararası ödeme sistemleri olan Visa ve MasterCard, Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da faaliyet gösteren bankaları kendi servislerinden çıkardığını açıklamıştı.

 

Kırım Haber Ajansı 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Moğolistan'ın İlk Kapalı Su Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı
Moğolistan'ın İlk Kapalı Su Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı
"Diasporamız Göz Ardı Edilemez Bir Toplama Ulaşacak"