Advert

Kırgız Sağlık Bakanınından Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi'ne Ziyaret

Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev’in, Bişkek’te Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) desteğiyle inşa edilen Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi’ni ziyaret ettiği bildirildi.

Kırgız Sağlık Bakanınından Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi'ne Ziyaret

Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev'in, Bişkek'te Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) desteğiyle inşa edilen Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi'ni ziyaret ettiği bildirildi.

Kırgızistan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev'in Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) desteğiyle inşa edilen Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi'ni ziyaret ettiği bildirildi. Bakan Çolponbayev'in TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu ile bir araya geldiği de ifade edilen açıklamada tarafların Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi'nin inşası ile ilgili konuları ele aldığı aktarıldı. Görüşmede ayrıca TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu'nun söz konusu hastanenin inşasının tamamlandığını, tıbbi olmayan ekipmanın kurulduğunu, hastanenin işletmeye alınmaya hazır olduğunu dile getirdiği belirtildi.

 

haberler.com

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TURKPA 8. Genel Kurulu Toplantısı İzmir'de Başladı.
TURKPA 8. Genel Kurulu Toplantısı İzmir'de Başladı.
Nazarbayev'den
Nazarbayev'den "Başlangıçtan Günümüze Türk Medeniyeti" Projesi Önerisi