Advert

Erşat Salihi, Türkmenleri Seçimlere Davet Ediyor

Irak Türkmen Cephesi lideri Erşat Salihi 12 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Irak meclis seçimlerinde Türkmenlerin katılımı için çağrılarda bulunmaya devam ediyor.

Erşat Salihi, Türkmenleri Seçimlere Davet Ediyor

Irak'ta 12 Mayıs'ta gerçekleştirilecek milletvekili seçimleri öncesi, ülkenin 3. büyük etnik azınlığı olan Türkmenler siyasi güçlerini sandığa yansıtmak istiyor. Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkan Erşat Salihi Türkmenlerin seçimlere katılması ve bunun için seçmen kartlarını almaları gerektiğini vurgulamaya devam etti.

Bugün Erşat Salihi, Kerkük’e bağlı Türkmen Yahyava Köyü’nü ziyaret etti. Türkmeneli Cephesi'nin haberine göre ziyareti kapsamında Erşat Salihi Yahyava Türkmen Ortaokulu'nda başarılı öğrencilerin ve futbol turnuvasına katılan takımın ödüllendirildiği festivale katıldı, başarılı öğrencileri ödüllendirdi. 

Salihi’ye eşlik eden heyette, Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Kasım Kazancı ve diğer yetkililer yer aldı. Ziyarette Kerkük İl Eğitim Dairesi genel müdür yardımcısı Abdülselam Bayraktar da hazır bulundu. Genel Başkan Salihi, 12 Mayıs’ta Irak genelinde yapılacak seçimlere değindi Türkmen milletine seçmen kartlarını almaya davet etti.

ITC Genel Başkanı Salihi sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarla da Türkmenlere seçimlere katılın çağrısında bulunuyor.

QHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da
Bursa'da "Türkiye-Kazakistan Dostluk Gecesi"
TİKA'dan Kazakistan'dan Gelen Medya Mensuplarına Tanıtım Programı
TİKA'dan Kazakistan'dan Gelen Medya Mensuplarına Tanıtım Programı