Advert

Tebriz ve Urmiye Şehirlerine Turizmde Yenilik

Güney Azerbaycan’da Tebriz ve Urmiye şehirlerinde turizm sektöründe inovasyona yönelik önlemler alınmaya başlatılmıştır.

Tebriz ve Urmiye Şehirlerine Turizmde Yenilik

Tebriz Belediyesi Turizm Geliştirme Ajansı İcra Direktörü Rza Helili, Tebriz’de İngilizce bilen taksi sürücülerinin, şehre gelen yabancı turistlere hizmet vereceğini söyledi.

“Tebriz 2018” projesi ve Nevruz tatilinin başlamasıyla önceki yıllarda olduğu gibi “Bana sor” taksileri görevlerine başladılar.

Helili, “Bana sor” taksilerinin özelliğinin, sürücülerin şehri çok iyi tanıması ve yerel halkın onlara güven duyması olduğunu da ekledi.

Urmiye Belediyesi de turizm alanında benzer yenilikler yaptı. Rapora göre, Doğu Azerbaycan eyaletinin ilk turist otobüsü Nevruz tatilinde faaliyete başladı.

İran basınında çıkan haberlerde; otobüsler şehrin müzelerine ve tarihi yerlerine yakın turistlere hizmet verdiği ve onlara şehri tanıttığına değildi. Bu otobüslerde, şehrin merkezini iyi bilen kişiler turistleri gezdirmek için görev yapıyor.

Azerbaycan’ın güney vilayetlerinin büyüleyici doğası ve tarihi yerleri nedeniyle turistler için en çekici bölge olabileceği unutulmamalıdır. Ancak, diğer alanlarda olduğu gibi, bölgenin turizm sektörüne de yatırım yapılmamaktadır, bu nedenle bu alanda gelişme yoktur. Birçok kez bölgenin milletvekilleri tarafından dile getirilse de yetkililer tarafından önemsenmemektedir. Fakat Güney Azerbaycanlılar kendi imkanlarıyla şehirlerin gelişmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

ARAZNEWS

tebriz azerbaycan urmiye truzim
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı