Advert

Kazakistan'dan Çin Vatandaşlarına Vize Kolaylığı

Kazakistan'da 2018 yılı sonuna kadar hayata geçirilecek yeni düzenlemeyle birlikte, Çin vatandaşları 3 güne kadar vize almadan ülkeye seyahat edebilecek.

Kazakistan'dan Çin Vatandaşlarına Vize Kolaylığı

Kazakistan'da 2018 yılı sonuna kadar hayata geçirilecek yeni düzenlemeyle birlikte, Çin vatandaşları 3 güne kadar vize almadan ülkeye seyahat edebilecek. Milli ekonomi için önemli göstergelerden biri olan turizm sektörü, Kazakistan'da gelişmeye devam ediyor.

Kültür, eğlence turizmi gibi pek çok turizm türünde önemli gelişmelerin görüldüğü ülkede bu kapsamda vize serbestisine dair çalışmalara özel dikkat veriliyor. Kazakistan'da Çin vatandaşlarının yanı sıra, Hint vatandaşlarına da benzer bir vize kolaylığının sağlanması da gündeme alınan diğer konular arasında bulunuyor.

Kazakistan Turizmciler Derneği Başkanı Aya Kusaynova, elektronik vize konusundaki çalışmaları da değerlendirdiği açıklamasında, "Dijital dönüşümün tüm dünyada hızla devam ettiği bir dönemde, elektronik vize uygulamasıyla birlikte vize için büyükelçiliğe gitme zorunluluğunun ortadan kaldırılması büyük bir avantaj sağlıyor. Bu durumun turist akışını önemli oranda artırmasını bekliyoruz. 2018 yılı sonu ya da 2019 yılı başında uygulamanın yürürlüğe girmesi planlanıyor." ifadelerini kullandı.

Çinli turistlerin özellikle eko-turizm ve kültürel turizme büyük ilgi gösterdikleri biliniyor. Geçtiğimiz yıl ülkede, "Kazak Turizm" adıyla milli turizm şirketi kurulmuştu. Kazakistan'ın turizm potansiyelini artırmayı amaçlayan şirket, "2020 Turizm Kalkınma Planı"nın geliştirilmesinde büyük pay sahibi oldu.

QHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı