Advert

'Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 3200'ü Aştı'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya 6. Olağan İl Kongresi öncesi halka hitap ediyor.

'Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 3200'ü Aştı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

- Bu kongreyi farklı bir dönemde yapıyoruz. Az önce Mersin'deydim. Mersin teşkilatımızın kongresini yaptık. Muhteşem bir katılım vardı. Biz bu millete sevdalıyız. Milletimiz de bize sevdalı. Çıkarken bir şey söylemiştik. Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Gideceğiz gündüz gece. Bizim bir aşkımız var oraya ulaşacağız. Bu konudaki kararlılığımız ana kademede kadın, gençlik kollarında hep oldu olacak. Şuanda 11 milyon üyesi olan bir partiyiz. 

- Yolculukta hazırlığın içindeyiz. Mart 2019, Kasım 2019. Türkiye bir dönüşüm yaşıyor. Hazır mıyız? Ana kademeye, kadın kollarımıza, gençlere sesleniyorum kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız?

- Gelirken rakamları aldım şimdi Afrin'deyiz. Afrin'de Mehmedimiz, silahlı kuvvetlerimiz, jandarmamız, güvenlik korucularımız var. Son sayılar 3200'ü aşmış vaziyette. Etkisiz hale getirilenler. Peygambere komşu olmak üzere yürüyen şehitlerimiz de var. Onların bereketi var. Çok çalışacağız. Çalışmazsak onların şehadetini alamayız.

- Bu topraklar son 15 yılda nereden nereye geldik. Kişi başına milli gelir şimdi 12 bin dolara yürüyoruz. Battık bittik diyorlardı. Antalya'da turizm çöktü diyorlardı. Geçen yıl 10 milyonu aştık. Bu yıl 13 milyonu aşacağız. Bütün bunlarla beraber hedef koyduk. Diyoruzki 2023'e giderken biz dünyada ilk 10'un içerisine gireceğiz.

- Bu vatanımızı bölemeyecekler. 780 bin kilometrekarede ameliyat yaptırtmayız. Ne PKK'sına ne İŞİD'ına ne şuna ne buna. PYD nerede? Şuanda nerede? Ne demiştim hatırlayın. İnlerine gireceğiz. Girdikmi girdik. Kandil'de girdik, Cudi'de girdik. Hepsi nal toplamaya başladılar. Kaçan kaçana. Şimdi Suriye'deler orada kovalıyoruz. Kimisi Pensilvanya'ya, Fransa'ya, Hollanda'ya. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Heveslere kapılmasınlar, kapıldığı anda burunları yerde sürter. Afrin'de bakın rakam nereye çıktı. Afrin olayı bitiyor. Biz toprak işgaline gitmiyoruz. Biz teröristleri bunlar ülkemize bela olmasın diye kovaladık kovalıyoruz. Biz Cerablus'ta ne yaptık? Ülkemizdeki mülteciler topraklarına döndü. Herkes ister değil mi? Toprağıma döneyim. Burayıda kontrol altına aldığımızda Afrinli kardeşlerimiz topraklarına dönecekler. Biz işgalci, sömügreci olmadık tarih boyunca. Bize yanlış yapanların tarihi sömürgecilikle doludur. Onlar katliam yapmışlardır. Önce hesabını versinler Cezayir'in.

TRT HABER

afrin erdoğan terörle mücadele
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da
Bursa'da "Türkiye-Kazakistan Dostluk Gecesi"
TİKA'dan Kazakistan'dan Gelen Medya Mensuplarına Tanıtım Programı
TİKA'dan Kazakistan'dan Gelen Medya Mensuplarına Tanıtım Programı