Advert

Cinderes Düştü, Afrin'den Kaçış Başladı!

Zeytin Dalı Harekâtı'nın başlangıcından bu yana çatışmaların sürdüğü Cinderes beldesi bugün YPG'li teröristlerden alındı. Böylece, Afrin'deki altı beldeden beşi YPG'den temizlenmiş oldu. Cinderes'in düşmesiyle bölgede hareketlilik başladı. YPG'nin Afrin merkezinde rehin tuttuğu sivillerden bazıları güneye doğru kaçmayı başardı. Bugün doğu cephesinde de hareketlilk var. Türk savaş uçakları Tel Rıfat, askeri havaalanının olduğu Minniğ ve Deyr Cemal'deki terör mevzilerini bombardımana tuttu.

Cinderes Düştü, Afrin'den Kaçış Başladı!

TSK ve ÖSO, Afrin çevresindeki beldeleri teker teker teröristlerden temizlemeye devam ediyor. Raco’nun tamamen ele geçirilmesinin ardından, Cinderes merkeze doğru operasyonlar hız kazandı.

Afrin’e açılan kapı niteliğini taşıyan kritik Cinderes belde merkezi ele geçirildi. Cinderes belde merkezinde TSK ve ÖSO ile teröristler arasında yer yer çatışmalar yaşanıyor. Merkezde bir taraftan da  arama tarama faaliyetleri yürütülüyor.

Bazı teröristlerin kuzeydeki Afrin'e doğru kaçtığı bildiriliyor. Kaçmaya çalışan teröristler TSK'ya ait silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) hedef alındı.

TSK ve ÖSO'nun dün belde merkezine hakim Cinderes Tepesi'ni almasının  ardından hava harekatı hız kazanmıştı.

AFRİN'DEN KAÇIŞIN FOTOĞRAFLARI

Cinderes'in düşmesi ve terör örgütünün önemli mevzileri yitirmesiyle, Afrin'de panik başladı. YPG'lilerin rehin tuttuğu bazı siviller, bugün şehir merkezinden kaçmayı başardı.

TÜRK JETLERİ VURDU

Bugün doğu cephesinde de hareketlilk var. Türk savaş uçakları Tel Rıfat, askeri havaalanının olduğu Minniğ ve Deyr Cemal'deki terör mevzilerini bombardımana tuttu.

SIRADA MABATLI VAR

Afrin, bir ilçe merkezi ve Raco, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı olmak üzere altı belde merkezinden oluşuyor. Cinderes’in de alınmasıyla, ilçe merkezi ve Mabatlı dışındaki bütün beldeler Zeytin Dalı Harekâtı birliklerinin kontrolüne geçti. TSK ve ÖSO unsurları, henüz Mabatlı beldesine yönelik operasyonlara  başlamadı.

Merkezleri ele geçirilen diğer beldelere ait bazı köylerin de  harekatın ilerleyen safhalarında teröristlerden temizlenmesi bekleniyor.

Operasyonda alınan son noktalarla birlikte Afrin merkeze 7 kilometrelik mesafe kaldı. 

Bu sabah Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu  yana 3055 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana YPG/PKK-IŞİD'in işgalindeki Afrin'de 5'i belde merkezi, 122'si köy, 30'u  kritik nokta olmak üzere toplam 157 bölgeyi kontrol altına aldı.

Milliyet

Cinderes Afrin Kaçış terör örgütü terörist YPG PKK PYD IŞİD Zeytin Dalı Harekatı TSK
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da
Bursa'da "Türkiye-Kazakistan Dostluk Gecesi"
TİKA'dan Kazakistan'dan Gelen Medya Mensuplarına Tanıtım Programı
TİKA'dan Kazakistan'dan Gelen Medya Mensuplarına Tanıtım Programı