Advert

Kazakistan'a Koç Domatesi

Koç Holding Kazakistan'da domates üretimi için anlaştı

Kazakistan'a Koç Domatesi

Kazakistan Koç Holding ile domates üretimi için anlaştı.

Kazakh Invest Ulusal Yatırım Şirketi CEO’su Saparbek Tuyakbayev, geçen hafta Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında görüştüğü Koç Holding ile domates üretimi konusunda anlaşmaya vardı.

Koç Holding ile Kızılorda eyaletinde domates ve hazır ürünler üretiminin yapılması konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Öte yandan Kazakh Invest Ulusal Yatırım Şirketi'nin, Türk iş adamlarına ekonominin çeşitli alanlarında 47 büyük yatırım projesi önerdiği bildirildi.

Kazakistan Başbakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kazakh Invest Ulusal Yatırım Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Saparbek Tuyakbayev’in, geçen hafta Türkiye’ye yaptığı ziyaret kapsamında, Koç Holding, Yıldızlar SSS Holding, Yıldırım Holding, Kibar Holding, Sabancı Holding ve Dal Holding Investment'tan yetkililerle görüştüğü belirtildi.

Bu kapsamda Kibar Holding’in de Mangıstau eyaletinde sandviç panel üretimi projesine katılma kararı aldığı belirtilen açıklamada, Dal Holding’in de Jambıl eyaletindeki barit cevheri ve konsantrelerinin işlenmesi projesine katılmaya karar verdiği bildirildi.

 

businessht

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı