Advert

Terör örgütü Yanlıları Fransa'da Türklere Saldırdı

16 Şubat Cuma günü Fransa'nın Marsilya kentinde polis eşliğinde yürüyüş gerçekleştiren terör örgütü YPG/PKK yandaşları, buradaki Türklere saldırdı.

Terör örgütü Yanlıları Fransa'da Türklere Saldırdı

16 Şubat Cuma günü Fransa'nın Marsilya kentinde polis eşliğinde yürüyüş gerçekleştiren terör örgütü YPG/PKK yandaşları, buradaki Türklere saldırdı. Terör örgütü yandaşlarının saldırısında biri ağır olmak üzere 4 Türk vatandaşının yaralandığı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre terör örgütü yandaşlarının tahrik ve taşkınlıkları karşısında sessiz kalan ve yeterli güvenlik önlemi almadığı görülen Fransız kolluk güçlerinin, çıkan kavgaya da zamanında müdahale etmediği  ifade edildi. Bölgede yaşayan Türk vatandaşları, Fransız polisinin YPG/PKK yandaşlarının yürüyüşüne eşlik ettiğini, yol boyunca güvenliklerini sağladığını, kavgaya da müdahale etmediklerini aktardı.

Bunun dışında Fransa'nın kuzeybatısındaki Morlaix kentinde 16 Şuba'ta düzenleneceği duyurulan gösteriye şehrin bağlı olduğu valilik tarafından izin verilmezken, Strazburg'da yapılacak gösteriye ilişkin Grand-Est Bölge Valiliğince bilgi verme amaçlı yayımlanan bildiride,  "(sözde) Kürt lider Öcalan'ın serbest bırakılması için bir gösteri düzenlenecektir. Bu nedenle şehirde bazı yollar kapatılacaktır." ifadeleri kullanıldı. Hem terör örgütüne övgü hem de davetiye niteliğindeki duyuru tepkilere neden oldu.

QHA

fransa türkiye terör yandaşları pkk/pyd terörle mücadele
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırım Tatar Sürgününün 75. Yıl Dönümü Devlet Düzeyinde Kaydedilecek
Kırım Tatar Sürgününün 75. Yıl Dönümü Devlet Düzeyinde Kaydedilecek
"TÜRKSOY, Türk Kültürünün Benimsenmesi Adına Gayretle Çalışıyor"