Advert

Azerbaycan’da Şehit Özalkan’ın Vasiyeti İçin Kampanya Başlatıldı

Azerbaycanlı sivil toplum kuruluşları, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Özalkan’ın Telafer’de okul yapılması vasiyetinin yerine getirilmesine katkı sağlamak amacıyla yardım kampanyası başlattı.

Azerbaycan’da Şehit Özalkan’ın Vasiyeti İçin Kampanya Başlatıldı

Azerbaycanlı sivil toplum kuruluşları, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın Irak’taki Türkmen şehri Telafer’de okul yapılması vasiyetinin yerine getirilmesine katkı sağlamak amacıyla yardım kampanyası başlattı.

Azerbaycan’da faaliyet gösteren Ortak Değerler İctimai Birliğinin öncülüğünde başlatılan “Şehit Musa Özalkan’ın vasiyetine destek-Telafer çocukları için” adı verilen kampanya kapsamında banka hesabı açıldı ve vatandaşlara kampanyaya destek olma çağrısı yapıldı.

Ortak Değerler İctimai Birliğinden yapılan açıklamada, Türkiye’nin teröre karşı yürüttüğü mücadelenin dünyanın barış, istikrar ve güvenliğine hizmet ettiği belirtildi.

Azerbaycan halkının da Ermenistan’ın yaptığı işgal ve terör saldırılarından mağdur olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, “Kardeş Türkiye’nin haklı mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz. Zeytin Dalı Harekatı’nın kahraman Türk ordusu tarafından kısa zamanda başarıyla sonuçlandırılacağına eminiz.” ifadeleri kullanıldı.

Şehit Musa Özalkan’ın vasiyetinin tüm insanlık için ibret verici olduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Şehit Musa Özalkan kardeşimizin vasiyeti sadece Türkiye vatandaşları için değil tüm Türk dünyası için verilmiş bir mesajdır. Bu doğrultuda biz de Şehit Özalkan’ın vasiyetinin gerçekleştirilmesi için yardım kampanyası başlattık. Türk dünyasına, Türkmen kardeşlerimizin durumuna hassasiyet gösteren soydaşlarımıza kampanyaya destek olma çağrısında bulunuyoruz.”

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü unsurlarıyla girilen çatışmada şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özalkan’ın, Telafer’deki Türkmen çocuklar için anaokulu, kreş veya kültür merkezi yaptırılarak buraya adının verilmesini vasiyet ettiği ortaya çıkmıştı.

Türkmeneli Cephesi

Zeytin Dalı Harekatı Afrin Şehit Musa Özalkan vasiyet Telafer Azerbaycan Türk Türk Dünyası Türkmen
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı