Advert

Kılıçdaroğlu'ndan TTB Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afrin açıklamasının ardından Türk Tabipleri Birliği (TTB) hakkında başlatılan soruşturma ve gözaltılarla ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan TTB Açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Türk Tabipleri Birliği'ne düzenlenen operasyona tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Hangi savaş doğada ve insanda tahribat yapmadı? Her savaş insani dram getirir. Yanlış mı? Gözünüzün önünde Suriye var. hadi Suriye'yi görmüyorsunuz, 3 buçuk milyon mülteci var önününze. Bu dramı yaratan savaş değil mi? Buna dikkat çekiyorlar, niye alınıyorsunuz? Doktorlar insanları yaşatmak için mücadele verir. Hasta geldiği zaman siyasi görüşüne, kimliğine bakmaz. Yaşamı savunmak hepimizin görevi. Ben de savunuyorum. Aklı başında hangi insan hayatı savunmaz. Adil düzenden, eşitlikten, özgürlükten, barışçıl bir dünya yaratmaktan kim rahatsız olabilir? "Savaşa hayır barış hemen şimdi" demişler.  Bu tür davranışlar Afrin operasyonuna gölge düşürür. Şu algıyı beslemiş olursunuz: "Bir hata yapıyoruz bu hatayı kimse görmesin." Ortada bir hata yok. Düşüncesini ifade edenin evini basmak, gözaltına almak demokrasilerde olan bir şey değil."

 

CNN Türk

kılıçdaroğlu ttb afrin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Kazakistan ve Kırgızistan Başbakanları Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı
Özbekistan'ın 2019 Büyüme Hedefi Açıklandı