Advert

Mahkemenin ByLock Kararı, 11.000 Kişiye Tahliye Yolu Açabilir

Antalya'da FETÖ tarafından hazırlandığı belirlenen 'kıble bul' uygulamasına ve çeşitli müzik sitelerine giriş yapanların ByLock kullanıcısı olarak görünmesi sonrası gerçekleşen tutuklamalarla ilgili tahliye kararları çıkmaya başladı.

Mahkemenin ByLock Kararı, 11.000 Kişiye Tahliye Yolu Açabilir

Avukat Ali Aktaş'ın FETÖ üyelerinin şifreli haberleşme programı ByLock ile ilgili yaptığı araştırmalar sonunda, başka uygulamaları indiren veya kullananların da ByLock programıyla ilişkilendirildiği belirlendi.

Antalya 1. Sulh Ceza Hakimliği, 'FETÖ/PDY'ye üye olmak' suçundan 23 Kasım günü tutuklanan H.D.'nin de ByLock kayıtlarının bu şekilde oluştuğuna karar verdi ve şüpheliyi adli kontrol ile serbest bıraktı. 

BTK VERİLERİNE DÜŞÜYOR

Avukat Ali Aktaş, ‘Freezy’, ‘kıble pusulası’, ‘namaz vakitleri TR’ gibi FETÖ üyeleri tarafından hazırlanan çeşitli uygulamaları, 2014'ün ağustos, eylül ve ekim aylarında kullanan kişilerin IP'lerinin gömülü reklamlarla ByLock programına yönlendirildiği ve bu kişilerin söz konusu uygulamaları her açtıklarında sanki ByLock kullanıyormuş gibi BTK verilerine düştüğünü anlattı. 

TEKNİK ÇALIŞMALARI TAMAMLADILAR

Türkiye genelinde böyle yaklaşık 11.000 civarında mağdur olduğunu tahmin ettiklerini belirten Aktaş, konuyla ilgili yaptıkları teknik çalışmayı Ankara'da yetkililere sunduklarını ve aslında FETÖ ile hiçbir alakası olmamasına rağmen tuzak programları kullanmaları nedeniyle ByLock'u kullanmış gibi gözükenlerle ilgili gerekli teknik çalışmaların tamamlandığını söyledi.

'KUMPAS KURULMUŞ'

Antalya ile Türkiye'nin birçok ilinde böyle kullanımlar nedeniyle tutuklu kişilerle ilgili son 2 haftadır mahkemeler tarafından tahliye kararları çıkmaya başladığını kaydeden Aktaş, şunları söyledi:

“Bu durumdan haberdar olan hakimler ve heyetler, tahliye kararları vermeye başladı. Bu kişiler, aslında fiili ByLock kullanıcıları değil. 2014 yılındaki 3 aylık dönemde ByLock IP'sine yönlendirmeler yapılarak, bir kumpas kurulmuş. Söz konusu uygulamalara giren kişiler için BTK verilerine kayıt bırakıyor ve ByLock kullanmış gibi gözüküyor. ByLock'u yapan mühendislere ait bu uygulamalarla aslında FETÖ ile hiç alakası olmayan insanları da ByLock kullanıyormuş gibi göstererek, ileride ortaya çıkabilecek bir yargılama durumunda yargı kaosu ortaya çıkarmayı planlamışlar. Bu yargı kaosundan da kendileri aklanarak, çıksın. plan bu. Bu tuzak, ortaya çıkarıldı."

SPUTNİK TÜRKİYE

bylock fetö antalya türkiye
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkmenistan’da Polimer Fabrikası Açıldı
Türkmenistan’da Polimer Fabrikası Açıldı
Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu
Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu