Advert

Kazakistan Ekonomisine 3.5 Milyar Dolarlık Yatırım

Kazakistan’ın Yatırım ve Kalkınma Bakanı Jenis Kasımbek, “Kazakhstan Global Investment Roundtable” başlıklı uluslararası yuvarlak masa toplantısında toplam 3.5 milyar dolar değerinde yatırım anlaşmalarının yapıldığını söyledi.

Kazakistan Ekonomisine 3.5 Milyar Dolarlık Yatırım

Kazakistan başkenti Astana’da, dün Başbakan Bakıtjan Sagintayev’in katılımıyla “Kazakhstan Global Investment Roundtable” başlıklı uluslararası yuvarlak masa toplantısı yapıldı.

Toplantıdan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Jenis Kasımbek, toplantı çerçevesinde madencilik ve metalurji, tarım, nakliye ve lojistik alanları başta olmak üzere birçok alanda 3.5 milyar dolar değerinde toplam 12-13 anlaşma ve sözleşmenin imzalanmasının planlandığını ifade etti.

Bakan Kasımbek, bu forumda tarım ve sanayi alanında 800 milyon dolarlık anlaşmaların imzalanacağını kaydederek, Kazak hükümetinin bir takım Çin projelerinin değerlendirileceğini de bildirdi.

Doğrudan yatırım çekmek amacıyla düzenlenen “Kazakhstan Global Investment Roundtable” başlıklı uluslararası yuvarlak masa toplantısı, 100’den fazla büyük ulusötesi şirketlerin yanında, Amerika’nın, Avrupa ve Asya ülkelerinin yatırımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, 2017 yılının ilk yarısında Kazakistan’a 10 milyar dolar çekildi.

Kazakistan.kz

 

 

Kazakistan Ekonomi Yatırım Jenis Kasımbek Kazakhstan Global Investment Roundtable Astana Bakıtjan Sagintayev
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özbekistan'ın İlk Nükleer Güç Santralinde Temel Atıldı
Özbekistan'ın İlk Nükleer Güç Santralinde Temel Atıldı
Kırgızistan'da Cengiz Aytmatov Anıldı
Kırgızistan'da Cengiz Aytmatov Anıldı