Advert

Güney Azerbaycanlı Yönetmenlerin Filmleri Seyirciyle Buluşuyor

12-14 Aralık tarihleri arasında Uşak Üniversitesi çatısı altında gerçekleşen 4. Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali'nde, Güney Azerbaycan'dan 10 kısa film seyircilerle buluşacak.

Güney Azerbaycanlı Yönetmenlerin Filmleri Seyirciyle Buluşuyor

4. Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali'nde, İran yönetimindeki Güney Azerbaycan Türklerinden olan yönetmenlerin kısa filmlerinin seyirci ile buluşacağı öğrenildi. 12-14 Aralık tarihleri arasında Uşak Üniversitesi çatısı altında gerçekleşen 4. Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali'nde, Güney Azerbaycan'dan 10 kısa film seyircilerle buluşacak.

Dünyaca ünlü İran sinemasında son yıllarda Tebriz Türk ekolü olarak öne çıkan yönetmenlerin başarıları daha önce de Cannes Film Festivali gibi dünyanın önemli platformlarında ödüller ile duyulmuştu. En son Erk kardeşlerin "Heyvan" adlı kısa filmi İzmir Kısa Film Festivali'nden ödülle dönmüştü.

Uşak'ta gösterime girecek kısa filmler ve yönetmenleri şu şekilde: "Kirli" Behman Erk ve Bahram Erk, "Kabuk" Alirıza Salmanpur, "Ses" Arturan Necefi, "Ben İsmetem" Leyla Novruzi, "Sınır Çocuğu" Rıza Camali, "Karlı Çatılar" Hayde Muradi, "Geri Dönecek" Hamid Azizi "Sardunyanın Kışı" Leyla Ahadi, "Doğum Günü" Siyamek Ata ve "Karar" Kadir Fariver.

QHA

Güney Azerbaycan Güney Azerbaycan Türkleri Bahram Erk Behman Erk Türk dünyası Türkiye Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özbekistan'ın İlk Nükleer Güç Santralinde Temel Atıldı
Özbekistan'ın İlk Nükleer Güç Santralinde Temel Atıldı
Kırgızistan'da Cengiz Aytmatov Anıldı
Kırgızistan'da Cengiz Aytmatov Anıldı