Advert

Kazakistan'da Dev FETÖ Operasyonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti sonrasında Kazakistan'da büyük çaplı operasyon için düğmeye basıldı. Birçok isim Türkiye’ye iade edilirken, üst düzey militanlar Kırgızistan’a kaçtı.

Kazakistan'da Dev FETÖ Operasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen eylülde gerçekleştirdiği Kazakistan ziyaretinde gündeme gelen "FETÖ'nün Orta Asya yapılanması" konusunda ilk önemli adım atıldı. FETÖ'nün Kazakistan yapılanmasına büyük operasyon gerçekleştirildi. Kazakistan Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne getirilen FETÖ üyeleri işlemlerinin ardından Türkiye'ye iade edildi. FETÖ'nün önemli finans kaynağı ülkelerden biri olan Kazakistan'da işadamlarının da sınır dışı edildiği belirtiliyor. Şüphelilerin ve örgüt üyesi çalışanların yasal işlemlerinin ardından Kazakistan'da oturum izinlerinin iptal edildiği öğrenildi.

Bazı FETÖ'cülerin operasyonu önceden haber alarak örgütün Orta Asya'daki kalesi olan Kırgızistan'a kaçtığı öğrenildi. Örgütün yaklaşık 25 yıldır faaliyet gösterdiği Kırgızistan'da bürokraside etkili olduğu ve ülkede darbe yapacak gücü elinde bulundurduğu biliniyor. Kırgızistan yönetimi ise Türkiye'nin bütün girişimlerine rağmen darbeci hainlere destek olmaya devam ediyor.

Takvim

Kazakistan Türkiye FETÖ Operasyonu Nazarbayev Erdoğan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin, Uygurlar'dan DNA Örnekleri Topluyor
Çin, Uygurlar'dan DNA Örnekleri Topluyor
Milli Savunma Bakanı'ndan Bedelli Açıklaması
Milli Savunma Bakanı'ndan Bedelli Açıklaması