Advert

Kazakistan Finans Sektörünü Güçlendirme Niyetinde

Kazakistan hükümeti, ülke ekonomisinde finans sektörünün rolünü arttırmayı planlıyor.

Kazakistan Finans Sektörünü Güçlendirme Niyetinde

Kazakistan hükümeti, ülke ekonomisinde finans sektörünün rolünü arttırmayı planlıyor. Yedinci Kazakistan Sermayedarları Kongresi'nde konuşan Kazakistan Başbakan Yardımcısı Yerbolat Dosayev, "Birincil görev, ülkenin finans kuruluşlarını ana yatırım kaynağı haline getirmek. Bu, 2008 yılına kadar finans sektörünün en önemli işlevi durumundaydı." şeklinde konuştu.

Dosayev ayrıca, finansör ve sermayedarların,"sorumluluk"tan pay almaları ve son yıllarda üstlenmesi gereken bir dizi işlevden hükümeti kurtarmaları gerektiğine vurgu yaptı. Bankacılık sektörünün alternatif finansal seçenekler, yatırım ve finansman için başlıca kaynak durumunda kalacağını kaydeden Dosayev, Kazakistan'ın bu konu üzerine daha fazla eğilmesi gerektiğine işaret etti.

Kongre sırasında yetkililer, geniş çaplı girişimler için kredilerin anahtar niteliğinde olması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Dosayev, Kazakistan Ulusal Bankası tarafından işletilen yerel bankaların güçlendirilmesine yönelik çalışmaların da son derece olumlu olduğunu aktardı.

QHA

Kazakistan Finans Sektörü Yerbolat Dosayev Kazakistan Ulusal Bankası
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özbekistan'ın İlk Nükleer Güç Santralinde Temel Atıldı
Özbekistan'ın İlk Nükleer Güç Santralinde Temel Atıldı
Kırgızistan'da Cengiz Aytmatov Anıldı
Kırgızistan'da Cengiz Aytmatov Anıldı