Advert

"Türk Dünyası Kültür Parkı, 2018 Yılında Hizmete Açılacak"

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, üç yıl önce yapımına başlanan ve 500 bin metre kare alana sahip olan Türk Dünyası Kültür Parkı’nın 2018 yılında hizmete açılacağını söyledi.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, üç yıl önce yapımına başlanan ve 500 bin metre kare alana sahip olan Türk Dünyası Kültür Parkı'nın 2018 yılında hizmete açılacağını söyledi.

Türkçe'nin başkenti Karaman'a yakışır bir projeyi kısa süre sonra hayata geçiriyoruz diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Yıllardır şehrimizde nefes alacak, keyifli vakit geçirecek yeşil ve sosyal alanların eksikliği hep tartışma konusu olmuştur. Bu alanda son üç yılda hayata geçirdiğimiz büyük ölçekli projelerle bu eksikliği ortadan kaldırıyoruz. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı, Piri Reis Parkı, Seyir Terasları ve Türk Dünyası Kültür Parkı gibi içerisinde birçok ihtiyaca cevap verebilen yeşil ve sosyal alanlarımızla vatandaşlarımız daha yaşanabilir bir kent inşa ediyoruz. Karaman'ın en büyük parkı olan Türk Dünyası Kültür Parkı Projemiz içerisinde, teras alanı ile birlikte toplam 4 bin metre kare kır lokantası, mescit, kültür evi-müze, 5 bin 350 metre kare suni gölet, gölet üzerinde 40 metre açıklığa sahip asma köprü, bin 450 metre yürüyüş ve bisiklet parkuru, kamelyalar, çocuk oyun grupları, wcler, lavabolar, yürüyüş yolları ve otoparklar bulunuyor. Mevcut yeşil dokuya ek olarak yaklaşık 60 bin metre kare alan üzerinde yeni yeşillendirme çalışması yapacağız. Çalışmalarda sona geldik. İnşallah 2018 yılı itibari ile Karamanımız son derece kullanışlı, modern ve estetik bir sosyal ve yeşil alana sahip olacak" dedi.

Haberler.com

Türk Dünyası Kültür Parkı 2018 Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkna
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kırgızistan'da
Kırgızistan'da "8. Uluslararası Kısa Film Festivali" Başladı