Advert

ITC, Salihi Başkanlığında Toplandı

ITC toplantı yaptı.

ITC, Salihi Başkanlığında Toplandı

Kerkük'te federal otorite sağlanmadan önceki aşamada,şehirdeki devlet dairelerinde bulunan Türkmen memurların maruz kaldığı mezalim ve haksızlıkları ele almak üzere, Irak Türkmen Cephesi başkanlık binasında bir toplnatı yapıldı.Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşet Salihi başkanlığında yapılan toplantıda,Türkmen memurlarını dosyalarını çözmek için alınacak tedbirler görüşüldü.toplantıda ayrıca,Kerkük'te ortak idare gerçekleştirilmesi için devlet dairelerinde idari görev ve işlerin belirlenmesi için bir mekanizma hazırlanması ele alındı.
Irak Türkmen Cephesi Başkanı Milletvekili Erşet Salihi başkanlığında,Kerkük'teki Irak Türkmen Cephesi başkanlığı binasında bir toplantı düzenlendi.Toplantıda,Şehirde federal otorite sağlanmadan önceki aşamada,devlet dairelenindeki Türkmen memurların maruz kaldığı haksılık ve mezlimler ele alındı. Toplantıda ayrıca,Kerkük'teki milletler arasında %32 oranında ortak yöentimin gerçekleşmesi için devlet dairelerindeki görevlerin belirlenmesi için bir mekanizma hazırlanması görüşüldü.
Toplantıda,geçtiğimiz yıllarda,Kerkük'te maruz kaldıkları haksız eylemleri telafi etmek için Türkmenler için adil şekilde devlet dairelerinde atamaların yapılması mekanizması tartışıldı. bu arada İnsan hakları kale örgütü başkanı Rüştü Çelebi,toplantı ile ilgili Türkmeneli televizyonu objektiflerine konuştu.

Türkmeneli Haber

Irak Türkmen Cephesi Erşat Salihi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kırgızistan'da
Kırgızistan'da "8. Uluslararası Kısa Film Festivali" Başladı