Advert

Polis Baskınından 5 Milyon Dolarlık İnfaz Yemeği Çıktı

İstanbul'da geçtiğimiz yıl öldürülen Azerbaycanlı mafya lideri Rövşan Caniyev'in kardeşinin intikam planı yaptığı ortaya çıktı. Caniyev'in 2 adamının bir suç örgütüyle cinayet ihalesi için Bahçelievler'deki görüşmesine polis baskın düzenledi. İki grubun cinayet için 5 milyon Dolar karşılığında anlaştığı öne sürüldü.

Polis Baskınından 5 Milyon Dolarlık İnfaz Yemeği Çıktı

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz hafta Bahçelievler’de önemli bir operasyon düzenledi. Bir AVM’deki restorana düzenlenen baskında “Şirinler” olarak bilinen çete üyesi 11 şüpheli ile Azerbaycanlı 2 kişi gözaltına alındı. Çetenin “Mex” lakaplı ele başı Mehmet Sabri Şirin’in de yakalandığı baskında 9 silah ele geçirildi. Organize Polisi’nin düzenlediği operasyonla Azerbaycanlı çeteler arasındaki bir hesaplaşmanın önüne geçildiği ortaya çıktı.

İKİ CİNAYET

İddiaya göre, “Hayalet” lakaplı Azerbaycanlı mafya lideri Rövşen Caniyev’in adamları 18 Ağustos 2013 yılında Başakşehir’de Azerbaycanlı başka bir mafya lideri Ali Gamidov’u öldürdü. Gamidov’un yakınları da intikam için 3 yıl sonra aynı tarihi seçti. Caniyev 18 Ağustos 2016’da otelinden çıkarken cipi çapraz ateşe tutuldu. Saldırıda Rövşen Caniyev hayatını kaybederken, 2 adamı yaralandı.

ANLAŞMA YEMEĞİ

Bahçelievler’deki buluşmanın, Caniyev’in intikamı ile ilgili olduğu öne sürüldü. İddiaya göre, Caniyev’in kardeşi ağabeyinin intikamı için Şirinler Çetesi ile bir görüşme ayarladı. Bahçelievler’deki görüşmede yemekte 5 milyon Dolar karşılığında anlaşma yapıldı. Ancak polisin Organize Polisi’nin zamanında düzenlediği operasyon planın devreye sokulmasını önledi.

Sözcü

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kırgızistan'da
Kırgızistan'da "8. Uluslararası Kısa Film Festivali" Başladı