Advert

Alabuga Yatırımı Meyve Verdi

Tataristan’ın Alabuga şehri yakınlarında kurulu olan, Rusya Federasyonu’nun en başarılı projelerinden”Alabuga” Özel Ekonomi Bölgesindeki yatırımcılardan Türkiye’nin Kastamonu Entegre şirketinden güzel haber.

Alabuga Yatırımı Meyve Verdi

Kastamonu Entegre, 2016 yılında Rusya’da üretim yapan işletmeler arasında ihracat miktarı bakımından lider şirket konumuna geldi. Şirketin, Rusya’daki üretiminde ihracat oranı yüzde 33’e kadar yükseldi.

Alabuga’daki Kastamonu Entegre fabrikasının Genel Müdürü Ali Kılıç’ın Tatar Türk basınına verdiği verdiği bilgiye göre, tesisin üretim gücü yılda 1 milyon metreküpten fazla MDF ve 35 milyon metrekare laminat parke üretebilecek kapasitede.

Kılıç, “Bu alanda yüksek rekabet olmasına rağmen biz bu pazarda sadece sağlam kalmayı başarmadık, 2016 yılında Rusya üreticileri arasında ahşap tahta ürünleri ihracatı konusunda lider şirket durumuna geldik” dedi.

Ali Kılıç “İleride üretim gücümüzü daha da arttırarak, hem iç pazarda hem ihracat yönünde kendi konumumuzu daha da güçlendirmek istiyoruz”  diye konuştu.

Kastamonu-Entegre 2016 yılında Romanya pazarında yüzde 100, Bulgaristan’da yüzde 94, İsrail’de yüzde 76, Türkmenistan’da yüzde 57, İran’da yüzde 51, Gürcistan’da yüzde 51, Afganistan’da yüzde 47 pazar payına sahip oldu.

2016 yılnda şirket yaklaşık 20-21 milyon metrekare laminat parke ve yaklaşık 700.000 metreküp MDF üreterek üretim rakamlarını ikiye katladı.

2016 yılı neticelerine göre Kastamonu-Entegre Avrupa Birliği ve Çin üreticilerini sıkıştırarak Rusya’nın laminat parke ve MDF pazarının yüzde 25’ine sahip oldu.

TatarTürk

Türkiye Tataristan Türk Alabuga Kastamonu Entegre
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kırgızistan'da
Kırgızistan'da "8. Uluslararası Kısa Film Festivali" Başladı