Advert

Futbol Tarihinin En Samimi Koreografisi: Karabağ!

Azerbaycan adına ilk kez Şampiyonlar Ligi gruplarına kalan Karabağ futbol takımı Atletico Madrid gibi bir dünya devi karşısında ilk puanını da aldı. Ancak kendini bilmez bir yazarın ifadeleri Türk futbolseverlerini çileden çıkardı.

Futbol Tarihinin En Samimi Koreografisi: Karabağ!

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel Karabağ maçında taraftarların A4 kağıtlarıyla yaptıkları "Karabağ" koreografisini anlamsızca yerdi. Karabağ taraftarı için "ezik", "komik", "fakir" gibi ifadeler kullananan Tezel'e Azerbaycan ve Türkiye'den tepki yağdı. Tezel ve Sabah gazetesi yazıyı kaldırmak zorunda kaldı. 

Tezel şu ifadeleri kullanmıştı:

"Futbol tarihinin en fakir, en ezik, en komik koreografisi"

"Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne katılan Azerbaycan takımı Karabağ, ilk puanını evinde Atletico Madrid'e karşı aldı. 0-0 biten maçtan en ilginç görüntü ise Karabağ taraftarlarının, A4 kağıtlarına 'Qarabağ' yazıp şeffaf dosyaya koyup koreografi yapmalarıydı. Futbol tarihinin en fakir, en ezik, en komik koreografisi bu olsa gerek. Olsun, yavaş yavaş onlar da öğrenecek futbol kültürünü."

Tezel sonrasında Twitter hesabından yaptığı açıklamayla yaptığı yanlışın üstüne bir yanlış daha yaptı:

"dikkatli okunursa yazım sadece bu kareografi hakkında eğlenceli bir yorumdu Eğer Azerbaycan ve Karabağ halkını üzdüysem özür dillerim"

Türkçe açısından facia olan bu ifadelerde Karabağ ve Azerbaycan ayrı ayrı zikredildi. Burada sosyal medya kullanılcıları Tezel'in Ermeni tezlerine destek vererek Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğu durumunu reddettiği yorumunu yaptılar. Geçmiş zamanlarda Tezel'in attığı iddia edilen ve aşağıda gördüğünüz tweeti de bunu kanıtlar durumda:

Türk Yurdu Haber olarak Karabağ'ın bu koreografisi Şampiyonlar Ligi'nde haftanın koreografisi olarak seçiyoruz.

qarabağ karabağ mevlüt tezel
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kazakistan'ın Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümü
Kırgızistan'da
Kırgızistan'da "8. Uluslararası Kısa Film Festivali" Başladı