Advert

Azerbaycan'dan Polonya'ya "Toprak Bütünlüğü" Teşekkürü

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Güney Kafkasya turunun ilk durağı olarak Azerbaycan'a gelen Polonya Dışişleri Bakanı Witold Waszczykowski ile görüştü.

Azerbaycan'dan Polonya'ya

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Avrupa Birliği (AB) ile ilişkileri geliştirmenin, Azerbaycan dış politikasının önceliklerinden biri olduğunu belirtti.Memmedyarov, bugün 18 Ekim'de Güney Kafkasya turunun ilk durağı olarak Azerbaycan'a gelen Polonya Dışişleri Bakanı Witold Waszczykowski ile görüştü.İkili ve heyetler arası görüşmelerin ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenledi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Memmedyarov,Polonya ile Azerbaycan'ın AB,NATO, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ve Vişegrad Grubu kapsamında çok derin ilişkilere sahip olduğunu söyledi. Polonyalı mevkidaşına Azerbaycan'ın toprak bütünlüğüne verdikleri destek için teşekkür eden Memmedyarov, ulaşım ve enerji konularını müzakere ettiklerini bildirdi.

AB üyesi 10 ülkeyle stratejik ortaklık anlaşmasına sahip olduklarını hatırlatan Memmedyarov, "AB ile iş birliğini geliştirmek Azerbaycan dış politikasının öncelikleri arasındadır. Şimdi enerji konularında iş birliğini sürdürüyoruz." dedi.Waszczykowski de Azerbaycan'ın kendileri için önemli bir ülke olduğunu söyledi.Azerbaycan'ın Avrupa'nın enerji sağlayıcılarından biri olduğunu belirten Waszczykowski,Azerbaycan gibi güvenli bir ülkenin Polonyalı turistler için cazip olacağını kaydetti.

QHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özbekistan'ın İlk Nükleer Güç Santralinde Temel Atıldı
Özbekistan'ın İlk Nükleer Güç Santralinde Temel Atıldı
Kırgızistan'da Cengiz Aytmatov Anıldı
Kırgızistan'da Cengiz Aytmatov Anıldı