Advert

Türk Dünyası Birlik Platformu Yayın Çalıştayı Gerçekleştirildi

Türk Dünyası Birlik Platformu (TDBP) ve Platformun üye sivil toplum kuruluşu Türkiyat ve Fikir Araştırmaları Merkezi (TÜRKFAM) öncülüğü ile 5. Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Yayın Çalıştayı 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul Abidin Pak Bahçelievler Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Türk Dünyası Birlik Platformu Yayın Çalıştayı Gerçekleştirildi

Bahçelievler Öğretmenevi Toplantı Salonunda düzenlenen çalıştay, TDBP Genel Sekreteri Mustafa KOÇYEGİT, Gökkubbe Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emre KARTAL, TDBP Danışma Kurulu Başkanı Ahmet ALKAN, TÜRKFAM Başkanı Halit Gökalp KÜÇÜK ve TDBP üniversite temsilcileri ve TÜRKFAM Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Çalıştayda basılı yayınların önemi üzerinde konuşuldu. Gökkubbe dergisinin mevcut durumu, başarısı ve geldiği nokta üzerine dikkat çekildi. Toplantılarda derginin gelecek planlaması üzerine yapılan konuşmalarda katılımcılar söz alarak görüş bildirdiler. Yapılan çalıştay neticesinde Gökkubbe dergisi üzerine yapılan tartışmaların ve açıklanan görüşlerin ışığında detaylı bir planlama yapıldı. Gökkubbe dergisinin yeni bir yüzle ulusal düzeyde yayın yapan bir fikir, tarih ve kültür dergisi haline getirilmesi kararı alındı.

Yayın çalıştayının tamamlanmasının akabinde katılımcılar, Türk Ocakları İstanbul Şubesi’ne geçerek burada istişarelerini sürdürdü.

Programın ikinci gününde ise katılımcılar, Türk Dünyası Kültür Mahallesi ve Panorama 1453 Müzesine teknik gezi düzenleyerek program sonlandırdı.

  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKA'dan Afganistan ve Afganistan'a Eğitim Desteği
TİKA'dan Afganistan ve Afganistan'a Eğitim Desteği
BAKUTEL 2018'de Türk Şirketlerine Büyük İlgi
BAKUTEL 2018'de Türk Şirketlerine Büyük İlgi