Advert

Canikli: ÖSO Kendi Topraklarını Kendi Savunuyor, Biz De Destek Veriyoruz

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK'nın İdlib operasyonuyla ilgili "Suriye'den Türkiye'ye yönelik tehditler tamamen ortadan kalkana kadar bizim oralarda olmamız gerekiyor. Orada birlikte hareket ettiğimiz Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) var, yani Suriyeli. Kendi topraklarını kendileri savunuyorlar. Biz de onlara destek veriyoruz" diye konuştu.

Canikli: ÖSO Kendi Topraklarını Kendi Savunuyor, Biz De Destek Veriyoruz

Canikli, Güneydoğu Avrupa Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere gece geldiği Gürcistan'ın Batum kentinde çeşitli temaslarda bulundu.İlk ziyaretini, Milli Eğitim Bakanlığı'nca kentte kurulan Türk Okuluna yapan Canikli'yi, buraya gelişinde Müdür Necmettin İnce, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı. Müdürden okula ilişkin bilgi alan Canikli, daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

 

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Canikli, 6. sınıf öğrencisinin 'Suriye'de çatışmasızlık bölgeleri oluşturulması kapsamında TSK'nın İdlib'e yönelik keşif görevine' ilişkin sorusu üzerine, "Orada birlikte hareket ettiğimiz Özgür Suriye Ordusu var, yani Suriyeli. Onlar kendi topraklarını kendileri savunuyorlar, biz de onlara destek veriyoruz" diye konuştu.

'OPERASYON NE ZAMAN BİTECEK?' SORUSUNA YANIT: ALLAH BİLİR, TEHDİT NE ZAMAN KALKARSA

Aynı öğrencinin 'operasyonun ne zaman biteceğine' yönelik sorusuna da Canikli, "Allah bilir. Ne zaman tehdit ortadan kalkarsa. Yani Suriye'den gelen Türkiye'ye yönelik tehditler tamamen ortadan kalkana kadar bizim oralarda olmamız gerekiyor" yanıtını verdi.

Sputnik

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD’den İran’a Karşı Olma Çağrısı
ABD’den İran’a Karşı Olma Çağrısı
Çin’in Hoten’de 10 Ölüm Kampında En Az 300 Bin Uygur'u Esir Tuttuğu Bildirildi
Çin’in Hoten’de 10 Ölüm Kampında En Az 300 Bin Uygur'u Esir Tuttuğu Bildirildi