Advert

Kazakistan Satrançta Tarih Yazdı

Kazakistan, Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5. Asya Oyunları’nın Kadınlar Takım Satranç Şampiyonası’nda hızlı satranç kategorisinde birinci olarak tarih yazdı.

Kazakistan Satrançta Tarih Yazdı

Türkmenistan başkenti Aşkabat’ta 60’ın üzerinde Asya ve Okyanusya ülkesinin katılımıyla düzenlenen Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5. Asya Oyunları’nda Kazakistan’ı Dinara Sadvakasova ve Jansaya Abdumalik temsil etti.

Kazak kızlar, Aşkabat 2017 Oyunları’nın Kadınlar Hızlı Satranç U-23 (23 yaş altı) kategorisinde yapılan final karşılaşmada Çinli satranç ustalarından galip geldi. Sadvakasova- Guo Qi karşılaşmasında beraberlik kaydedilirken, 17 yaşındaki Abdumalik tecrübeli rakibi Wang Jue’yu mağlup etti.

 17-27 Eylül tarihleri arasında Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta gerçekleşen Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5. Asya Oyunları’na 60’ın üzerinde Asya ve Okyanusya ülkesinden sporcular katıldı. Aşkabat 2017, görkemli bir törenle açılması ve organizasyonlarına yaklaşık 5 milyar dolar harcanmasına rağmen Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından resmi olimpiyat oyunları olarak kabul edilmeyen bir spor yarışması sayılıyor.

Kazakistan Kz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKA'dan Afganistan ve Afganistan'a Eğitim Desteği
TİKA'dan Afganistan ve Afganistan'a Eğitim Desteği
BAKUTEL 2018'de Türk Şirketlerine Büyük İlgi
BAKUTEL 2018'de Türk Şirketlerine Büyük İlgi