Advert

'Kırımoğlu ve Çubarov Cumhurbaşkanının İşini Yapıyor'

Andrey Sençenko, Ukrayna yönetiminin Kırım meselesinin çözüm yollarını görmemesinin büyük bir sorun olduğunu kaydetti.

'Kırımoğlu ve Çubarov Cumhurbaşkanının İşini Yapıyor'

“Hukukun Gücü” sivil toplum hareketi Başkanı, eski Ukrayna milletvekili Andrey Sençenko, Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov’un Kırım meselesinin dünya gündeminde kalması için Ukrayna devleti ve cumhurbaşkanı yerine büyük bir çalışma yürüttüğünü kaydetti.

ZIK televizyonunda “Halkın Sesi” programında konuşan Sençenko, Ukrayna yönetiminin Kırım meselesinde çözüm yolları görmemesinin büyük sorun olduğunu ifade ederek, bu durumun Kırım işgali başladığından beri değişmediğini kaydetti ve şöyle konuştu: “Bununla Yatsenyuk (eski Başbakan Arseniy Yatsenyuk) uğraşmak istemedi, şimdi de Petro Poroşenko uğraşmak istemiyor. Bende öyle bir izlenim oluşuyor ki, sanki ikisi de, Putin onlara bundan sonra kalanları sorunsuz şekilde yönetme imkanı bırakmış olsaydı Kırım ve Donbas’ın kaybedilmiş olmasını belki de kabul ederlerdi. Ama böyle bir senaryoyu Ukrayna vatandaşları kabul etmez.”

Ayrıca Sençenko ülke dışındaki siyasetçilerin net tutuma sahip olması için, her şeyden önce, “Kırım ve Donbas’ı geri alacağız” diyen ve bunun için belirli adımlar atan vatansever Ukrayna hükümetinin olması gerektiğini ifade etti.

Bunun yanı sıra Sençenko, günümüzde Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov’un Kırım meselesini dünya gündemine geri getirmek için Ukrayna devleti ve cumhurbaşkanı yerine büyük çalışma yürüttüğünü kaydetti.

Eski milletvekili, Kırım’ın unutulmaması ve Rus işgalinin on yıllar sürmemesi açısından Kırımoğlu ve Çubarov’un rolünün şahsen kendisi için önemli olduğunu belirtti.

QHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çubarov: Sözde Mahkemenin Kararı Toplumumuzun Zaferi
Çubarov: Sözde Mahkemenin Kararı Toplumumuzun Zaferi
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün Bayramı Mesajı
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün Bayramı Mesajı