Advert

İran Basınından Hadsiz Benzetme: Erdoğan Kanlı Hükümdara Benzetildi

İran'da bir ekonomi dergisi Ortadoğu'daki su sorununu ele alan sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "Mad Max" adlı filmdeki su kaynaklarını kontrol eden zalim ve kanlı hükümdar "Ölümsüz Joe"ye benzeten kapakla piyasaya çıktı.

İran Basınından Hadsiz Benzetme: Erdoğan Kanlı Hükümdara Benzetildi

İran basınında Avustralya yapımı olan kült film "Mad Max" yani "Çılgın Max"in dördüncü filmi niteliğindeki "Mad Max: Öfkeli Yollar"ın afişlerinden birine Cumhurbaşkanı Erdoğan yerleştirildi. Filmde Ölümsüz Joe adıyla yer alan karakter nükleer savaştan sonra su ve yakıt sıkıntısı yaşanan dünyada su ve benzin kaynaklarını elinde tutarak insanlara zulmeden bir yönetici. Ölümsüz Joe filmde bu su ve benzin kaynakları tekeli.

Dergide Cumhurbaşkanı Erdoğan Ölümsüz Joe'ya benzetiliyor ve kapakta montajla Ölümsüz Joe haline getirilmiş.

Dergide Erdoğan'ın Dicle ve Fırat kaynaklarını tekeline almakla ve Ortadoğu'ya su vermemekle suçlanıyor. Ortadoğu'da su savaşlarının yakın olduğu vurgusu yapılan dergi Erdoğan'ın Ortadoğu ülkelerine "Petrol sizin Su bizim" söylemiyle yanıt verdiği iddia ediliyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Ortadoğu'ya su vermeyen kanlı ve zalim bir yönetici olarak gösteren İran dergisinin Güney Azerbaycan'da bulunan Urmu gölündeki doğal felaketi ve susuzluğu nasıl değerlendirdiği ise merak konusu.

 

 

 

 

Derginin kapak başlığı ise "Su Savaşları"

Ölümsüz Joe

Erdoğan İran mad max su
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Moğolistan'ın İlk Kapalı Su Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı
Moğolistan'ın İlk Kapalı Su Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı
"Diasporamız Göz Ardı Edilemez Bir Toplama Ulaşacak"