Advert

NATO Karadeniz'de Varlığını Arttırıyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun savunma amacıyla Karadeniz'deki güçlerini arttıracağını bildirdi.

NATO Karadeniz'de Varlığını Arttırıyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İttifak ülkelerinin savunma bakanlarının Karadeniz’deki askeri gücü arttırma kararı aldıklarını bildirdi.

Brüksel'de düzenlenen NATO Savunma Bakanları toplantısı sonrasında gazetecilere konuşan Stoltenberg, “Tatbikatların yoğunlaştırılması ve bölgedeki durumla ilgili daha iyi bilgi toplanması amacıyla NATO’nun Karadeniz’deki askeri gücünü arttırma ve buradaki daimi gruplarımıza, bölgede bulunan diğer müttefiklerimizin deniz kuvvetleriyle etkileşimimiz sırasında koordinasyonu sağlama işlevini kazandırma kararı aldık” şeklinde açıklama yaptı.

 Stoltenberg NATO’nun Karadeniz’deki askeri gücünü arttıracağını fakat bu güçlendirmenin tamamen savunma nitelikli olacağını, kesinlikle çatışma çıkarabilecek provokasyonlara veya bölgedeki gerilimin yükseltilmesine yönelik olmayacağını belirtti.

Daha önce, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın Avrupalı üyelerinin ve Kanada'nın savunma harcamalarının son bir yıl içinde 10 milyar dolar kadar arttığını bildirmişti.

QHA

nato karadeniz stoltenberg
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tahran'da 'Kerkük Türk'tür Türk Kalacak' Sloganları
Tahran'da 'Kerkük Türk'tür Türk Kalacak' Sloganları
'AB'nin Türkiye'ye Fon Aktarımını Azaltılmasını İstedik'
'AB'nin Türkiye'ye Fon Aktarımını Azaltılmasını İstedik'