Advert

Beykoz Türkocağı İstanbul Şubeleri Aylık Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

Beykoz Anadoluhisarı’ndaki Sabancı Öğretmenevi'nde İstanbul Şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri kahvaltılı istişari toplantısına buluştu. Toplantıya Ev sahibi Beykoz Şube Başkanın yanı sıra, Pendik Şube Başkanı, Ümraniye Şube Başkanı, İstanbul Şube Başkanı, Bakırköy Şube Başkanı, Büyükçekmece Şube Başkanları ve çeşitli şubelerden 34 yönetim kurulu üyesi katılmıştır.

Beykoz Türkocağı İstanbul Şubeleri Aylık Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

Beykoz Sabancı Öğretmenevindeki kahvaltı saat:10.00 da başladı.  Kahvaltının bitiminde okunan duadan sonra Gündemli toplantıyı yönetmek üzere Beykoz Şube Başkanı Mehmet Arslan başkan; Şube sekreteri  Hasan Ali Benlide yazman olarak divanda yerlerini aldılar. Mehmet Arslan açılış konuşmasında "Türk Ocaklarının kuruluşundan zamanımıza kadar çok büyük bedel ödediklerini bir çok çok güçlüklere rağmen zamanımıza kadar devam etmiş ve yasayla belirlenmiş faydalı bir dernektir.

 

Balkan Savaşı, Çanakkale  Savaşı, Sakarya Savaşı ve Başkumandanlık Meydan Savaşlarında  bir çok üyesini şehit vermiştir. Hatta Sakarya savaşında yalnızca Türk Ocakları gönüllülerinden oluşan birlik kâmilen şehit olmuştur. Milletimize yararlı işler yapan derneğimiz çalışmalarına aynı hızla devam etmektedir." dedi.

 

Söz alan şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri genel olarak:

 

Cumhuriyetin kuruluşu ve temel ilkelerinin tespiti Türk Ocakları tarafından belirlenmiştir. Türk Ocaklarının varlığı insanlığa saygı ve sevgidir var oluşu Türklüğün var oluşuna katkı sağlayacaktır. İstanbul şubeleri olarak milli konularda ortak hareket etmesi gerektiğine vurgu yapıldı. İstanbul şubeleri müşterek fikirleri benimseyen kuruluşlarla iyi ilişkiler kurulmasına özen gösterilmelidir. Ve benzeri görüşleri dile getirdiler.

 

Konuşmaların bitiminden sonra Beykoz Türk Ocağının kurucu ve 27 Kasım'daki olağan genel kurula kadar başkanlığını yürüten eski başkan ve şimdi onursal Başkan olan Mustafa Arman Beye  “Kurucu başkanlığından zamanımıza kadarki çalışmalarından dolayı teşekkür” plaketi verildikten sonra toplantı bitirilmiştir. Milletimize hayırlı olsun

beykoz istanbul türkocağı türkocakları
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'