Advert

Erdoğan Onayladı,Yıldırım Tarihi Açıkladı.Türkiye Referanduma Gidiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa değişikliğini onaylayarak Başbakanlık'a gönderdi. Erdoğan'ın onayı sonrası Başbakan Yıldırım referandumun 16 Nisan'da yapılacağını açıkladı.

Erdoğan Onayladı,Yıldırım Tarihi Açıkladı.Türkiye Referanduma Gidiyor!

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini" içeren 6771 Sayılı Türkiye CumhuriyetiAnayasası'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, halkoyuna sunulmak üzere, yayımlanması için Başbakanlığa gönderildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Erdoğan tarafından 6771 Sayılı "Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"nun, Anayasa'nın 175'inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince halkoyuna sunulmak üzere, yayımlanması için Başbakanlığa gönderildiği bildirildi.

YSK, KARARIN RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANMASINI BEKLİYOR

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, referandum kararı ile ilgili açıklama için kararın Resmi Gazete'de yayınlanmasını beklediklerini söyledi.

YSK Başkanı Güven, İHA muhabirinin, referandum kararının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanması ile ilgili sorusu üzerine, "Henüz Resmi Gazete'de yayınlanmadı. Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra soruları cevaplarız" dedi.

339 OYLA KABUL EDİLMİŞTİ

Söz konusu değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulu'nda 339 oyla kabul edilmişti.

BAŞBAKAN AÇIKLADI: REFERANDUM 16 NİSAN'DA

Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanımız anayasa değişikliğini onayladı, dolayısıyla artık halk oylaması, diğer adıyla referandumun tarihi de netleşti. İnşallah 16 Nisan tarihinde referandum yapılacak. Meclisin hallettiği cumhurbaşkanımızın imzaladığı bu değişikliğin vatandaşlarımız tarafından da nihai tasdiki yapılacak." dedi.

Haberler

referandum yıldırım erdoğan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'