Advert

Kazak ve Türk Yatırımcılar, Trump’ın Yeni Otel Zincirini Yapacak

Bloomberg haber ajansı, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’a ait Trump Organization şirketinin, Katarlı, Kazakistanlı ve Türkiyeli bireysel yatırımcıların finansmanına Scion adıyla maliyeti 50 milyon dolar olan yeni bir otel açmayı planladığını açıkladı.

Kazak ve Türk Yatırımcılar, Trump’ın Yeni Otel Zincirini Yapacak

Bloomberg’in Alterra International şirketinin kurucusu Mike Sarimsakci’ya (Mükemmel Sarımsakçı, türk asıllı iş adamı) dayandırdığı habere göre Trump Organization şirketi, Trump Hotels markasını ABD’de yaymak için Scion adıyla otel zinciri oluşturuyor. 2019 yılında Dallas’ın merkezinde açılacak zincire ait ilk otel, 220 odalı olacak ve 4 yıldızlı statüde hizmet verecek.

Scion otellerinin Trump’ın diğer lüks otellerinden daha farklı olacağını dile getiren Sarimsakci, yeni markanın özellikle daha genç bir kitleye yönelik oluşturulacağını, hiçbir şekilde Trump’ın adını taşımayacağını açıkladı. Trump Organization şirketinin yeni projenin sadece tasarımıyla ilgileneceğini söyleyen Sarimsakci, proje tutarının 50 milyon dolar olduğunu, finansmanı Katarlı, Kazakistanlı ve Türkiyeli bireysel yatırımcılar tarafından sağlanacağını duyurdu.

Sarimsakci, yatırımcılar hakkında daha fazla bilgi veremeyeceğini de ifade etti.

Trump Organizasyon, New York’ta Manhattan merkezli, Trump Tower’da bulunan özel bir uluslararası holding, Donald Trump’a ait tüm şirketleri içerir. 1971 – 2017 yılları arasında şirketin başkanı olan Donald Trump holding’i kendisi yönetiyordu. Trump, ABD Devlet Başkanı seçildikten sonra yönetimi oğulları Donald Trump Jr. ve Eric Trump’a devretti. Buna rağmen, şirket Donald Trump’ın mülkiyeti altında bulunuyor.

Kazakistan Kz

kazakistan türkiye trump towers inşaat abd
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'