Advert

Numan Kurtulmuş'tan Ahmet Türk'e: Çok Geç

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün çözüm süreci konusunda "Hükümet adım atarsa biz çözüme hazırız" sözleriyle ilgili, "Biz Sayın Türk'ün açıklamalarının çok daha yüksek sesle söylenmesinin faydalı olacağı kanaatindeyiz, ama maalesef çok geç olmuştur" ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş'tan Ahmet Türk'e: Çok Geç

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basına açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, cezaevinden sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen Ahmet Türk'ün "Hükümet çözüm yönünde bir adım atarsa biz buna karşılık vermeye hazırız" açıklamasını nasıl değerlendirdiği ve hükümetin bu konuda bir hazırlığının olup olmadığıyla ilgili şöyle konuştu:

 

"Yıllardır HDP'lilere şunu söylüyoruz: Halkın oylarıyla seçilmiş bir partinin parlamentoda olması çok iyidir ama halka karşı silah kullanan terör örgütüne biz sizinle beraber değiliz deyin, terörü lanetleyin dedik. Ne yazık ki HDP'deki bazı milletvekilleri bunu yapamadılar. Sanki terör örgütünün bir koluymuş gibi çalıştılar. Kendilerine oy veren halkın iradesine ihanet ettiler. Türk'ün bu açıklamasının daha yüksek sesle söylenmesi kanaatindeyiz. Ama maalesef çok geç olmuştur. Bundan sonra örgütün diz çöküp bu terör faaliyetlerini yapamamasından başka bir düşünce söz konusu değildir. Tüm akil siyasetçilerin bu terör örgütünün bertaraf edilmesine katkı sunması gerekir."

Sputnik

akp başbakan yardımcısı numan kurtulmuş ahmet türk hdp çözüm süreci
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tahran'da 'Kerkük Türk'tür Türk Kalacak' Sloganları
Tahran'da 'Kerkük Türk'tür Türk Kalacak' Sloganları
'AB'nin Türkiye'ye Fon Aktarımını Azaltılmasını İstedik'
'AB'nin Türkiye'ye Fon Aktarımını Azaltılmasını İstedik'