Advert

El Bab’da 4 IŞİD Emiri Öldürüldü

24 Ağustos’ta başlatılan Fırat Kalkanı harekatında, dün 165. gün geride kaldı. Türk birliklerinin desteği altındaki Özgür Suriye Ordusu unsurları, harekat çerçevesinde Azez - Cerablus hattında sınırdan 35 kilometre derinliği olan bin 880 kilometrekarelik bir alanda toplam 228 meskun mahalde denetimi sağladı.

El Bab’da 4 IŞİD Emiri Öldürüldü

9 Aralık’ta başlatılan El Bab harekatı, kentte yaşayan sivillerin zarar görmemesi ve el yapımı patlayıcılar nedeniyle kontrollü bir biçimde sürdürülüyor. El Bab’ın kuzeydoğusunda bulunan Suflaniyah ile Kabr El Mukri yerleşim birimleri hafta içinde IŞİD’ten temizlendi. El Bzaghah’a yaklaşan birliklerin buranın da temizlenmesine yönelik harekatı sürüyor.El Bab’ın kuzey doğusundaki yerleşim birimleri ile yolların kontrol alınmasıyla IŞİD’in Rakka bağlantısı önemli ölçüde kesildi. El Bab batısından da çevrilerek, El Bab - Halep yolu ÖSO unsurları tarafından tutuldu. IŞİD, El Bab’ta kıskaç içine alınırken, hedefleri de topçu ateşi ile vuruldu.

Önceki gün 200 IŞİD hedefi, topçu ateşiyle vuruldu. Türk savaş uçakları, cuma günü El Bab ve Bzagah bölgelerine hava harekatı düzenledi. Harekatta, 56 bina ve 3 karargah binası imha edildi. Koalisyon güçleri tarafından düzenlenen 8 hava harekatında da, 2 savunma mevzii ve 2 silahlı araç imha edildi. İcra edilen hava harekâtı ve çatışmalarda 4’ü lider kadrodan IŞİD emiri olmak üzere toplam 51 terörist etkisiz hale getirildi.   

Milliyet

el bab ışid terör
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Dünyası Birlik Platformu, Genç Akademisyenler Derneği'nin Konuğu Oldu
Türk Dünyası Birlik Platformu, Genç Akademisyenler Derneği'nin Konuğu Oldu
“Kırım Tatar Türk Özerkliği Ukrayna’nın Yükümlülüğüdür”
“Kırım Tatar Türk Özerkliği Ukrayna’nın Yükümlülüğüdür”