Advert

TSK: 47 IŞİD'li Öldürüldü

TSK, Fırat Kalkanı harekâtının 164. gününde 47 IŞİD'linin etkisiz hale getirildiğini, 45 bina, 5 karargâh binası, 3 bombalı araç, 2 silahlı araç, 2 top, 1 havan, 1 cephaneliğin imha edildiğini açıkladı. Koalisyon güçleri de hava bombardımanı ile El Bâb çevresindeki operasyonlara katıldı.

TSK: 47 IŞİD'li Öldürüldü

TSK, Fırat Kalkanı harekâtının 164. gününde 47 IŞİD'linin etkisiz hale getirildiğini, 45 bina, 5 karargâh binası, 3 bombalı araç, 2 silahlı araç, 2 top, 1 havan, 1 cephaneliğin imha edildiğini açıkladı. Koalisyon güçleri de hava bombardımanı ile El Bâb çevresindeki operasyonlara katıldı. 3 Şubat saat 07.00’ye kadar meydana gelen gelişmelerle ilgili açıklama şu şekilde:

"Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 135 DEAŞ TÖ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak, DEAŞ TÖ mensuplarınca kullanılan savunma mevzileri ve komuta kontrol tesisleri baskı altına alınmıştır.

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından; Bab ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen 64 DEAŞ TÖ hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 45 bina, 5 karargâh binası, 3 bombalı araç, 2 silahlı araç, 2 top, 1 havan, 1 cephanelik imha edilmiştir.

Koalisyon Güçlerince, Bab ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen DEAŞ TÖ hedeflerine yönelik icra edilen 8 hava harekâtı sonucunda 2 savunma mevzii, 1 komuta kontrol merkezi ve 1 Drone imha edilmiştir.

İcra edilen hava harekâtı ve çatışmalarda 47 DEAŞ TÖ mensubu etkisiz hâle getirilmiştir.

DEAŞ TÖ’nden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 41 EYP imha edilmiş, harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 3.632 EYP ve 55 mayın kontrollü olarak etkisiz hâle getirilmiştir.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."

Kaynak: Al Jazeera

tsk ışid suriye el bab
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Dünyası Birlik Platformu, Genç Akademisyenler Derneği'nin Konuğu Oldu
Türk Dünyası Birlik Platformu, Genç Akademisyenler Derneği'nin Konuğu Oldu
“Kırım Tatar Türk Özerkliği Ukrayna’nın Yükümlülüğüdür”
“Kırım Tatar Türk Özerkliği Ukrayna’nın Yükümlülüğüdür”