Advert

Kazakistan, Suriye’ye İnsani Yardım Gönderdi

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Suriye halkına kuru gıda malzelerinden oluşan insani yardım gönderdiğini duyurdu.

Kazakistan, Suriye’ye İnsani Yardım Gönderdi

Bakanlık yaptığı açıklamada, buğday,un, et konservesi, makarna ve çaydan oluşan ve toplam 500 ton olan yardımın Rusya Federasyonu yetkililerinin yardımı ile Tartus Limanı’nda Suriyeli yetkililere teslim edildiği belirtildi. Kazakistan’ın Ürdün Büyükelçisi Azamat Berdıbay ve Tartus İl Genel Meclisi Bakanı Yasser Dibb’ın katılımıyla düzelenen törende Kazakistan’ın gönderdiği gıda yardımı Suriye tarafına teslim edildi. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in aldığı karar ile gönderilen yardımlar, Suriye Arap Cumhuriyeti Yüksek İrtifam Komisyonu’nun gözetiminde dağıtılacak.

Kazakistan’ın Suriye’ye yardımları sürüyor

Kazakistan’ın Ürdün Büyükelçisi Berdıbay, Kazakistan’ın sorunların çözümünde herzaman diyalogtan yana olduğunu ve Suriye’de ki sorunun çözümü adına atılan adımları herzaman destekleyeceklerini söyledi.

 

Kazakistan 2012 yılında, İslam İşbirliği Teşkilatı üzerinden Ürdün ve Lübnan’da mülteci kamplarında bulunan Suriyelilere 400 bin dolar tutarında insanı yardım yaptı. Bunun yanında 2015 yılında Astana’ın ev sahipliğinde yapılan Suriye muhalefet temsilcileri toplantıları sıarasında imzalanan memorandum üzerine Kazakistan,Türkiye-Suriye sınırında bulunan mülteci kamplarında ki Suriyelilere 300 bin avrı tutarında ilaç ve gıda yardımında bulundu.

Kazakistan Kz

kazakistan suriye insani yardım halep
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'