Advert

Putin ABD'li Diplomatları Sınırdışı Edecek Mi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "Rusya'da görevli hiçbir ABD'li diplomatın sınırdışı edilmeyeceğini" söyledi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Putin'e 35 ABD'li diplomatın sınırdışı edilmesi teklifinde bulunmuştu.

Putin ABD'li Diplomatları Sınırdışı Edecek Mi?

Rusya Dışişleri Bakanlığı, 35 ABD diplomatının sınırdışı edilmesi için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e öneride bulunmuştu. 

Ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'da görevli hiçbir ABD'li diplomatın sınırdışı edilmeyeceğini açıkladı. 

PUTİN TRUMP'I BEKLEYECEK 

Washington yönetiminin attığı yeni düşmanca adımları "provokasyon" olarak nitelendiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye verilecek yanıtı Donald Trump yönetiminin tutumuna göre belirleyeceklerini söyledi.

Rus diplomatların ABD'den dönerek yeni yıl tatilini Rusya'da geçireceğini belirten Putin, "Amerikalı diplomatlar için problem oluşturmayacağız. Kimseyi göndermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

DIŞİŞLERİ TEKLİFTE BULUNMUŞTU 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova'daki ABD'li diplomatların bir yazlık rezidans ve diğer bir binayı kullanmaması için Putin'e öneride bulunmuştu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği yönündeki iddiaların "temelsiz" olduğunu söylemişti.

MEDVEDEV'DEN OBAMA YÖNETİMİNE SERT ELEŞTİRİ 

ABD'nin 35 Rus diplomatın sınırdışı edilmesiyle ilgili bir açıklamada Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev'den gelmişti. 

Facebook hesabından açıklama yapan Rusya Başbakanı Medvedev, Obama yönetiminin "Rusya karşıtlığı" ile dönemini sona erdirdiğini belirtmişti. 

35 RUS DİPLOMATA 72 SAAT SÜRE 

Görev süresi 20 Ocak’ta sona erecek olan ABD Başkanı Barack Obama 35 Rus diplomatı sınırdışı edilmesi ve New York ile Maryland’deki Rus diplomatik temsilciliklerinin kapatılmasını da içeren bir dizi yaptırım kararı almıştı.

Rus 35 diplomatın 72 saat içerisinde ülkeyi terk etmesi istenmişti.

NTV

putin trump abd rusya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi Hiva Şehri için Özbekistan'dan Turizm Atağı
Tarihi Hiva Şehri için Özbekistan'dan Turizm Atağı
Öztürk Yılmaz: Kerkük'ün Özel Bir Statüde Olması Lazım
Öztürk Yılmaz: Kerkük'ün Özel Bir Statüde Olması Lazım