Advert

Tüm Türk Futbol Kulüpleri Vodafone Arena’da Şehitlere Saygı için Maça Çıkacak!

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı başta olmak üzere kulüpler tarafından Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilen terör saldırıları karşısında ortak duruş göstermek için Vodafone Arena’da bir maç yapacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlama vuruşunu yapacağı maçtan elde edilen bütün gelirler şehit ailelerine bağışlayacak.

Tüm Türk Futbol Kulüpleri Vodafone Arena’da Şehitlere Saygı için Maça Çıkacak!

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı başta olmak üzere futbol ailesi, Türkiye'nin son dönemde maruz kaldığı terör saldırıları karşısında milletin yanında olduğunu göstermek ve teröre karşı ortak bir duruş sergilemek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde "Şehitlere saygı maçı" düzenleyecek.

 

 

 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, bu çerçevede Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüplerde forma giyen yerli ve yabancı oyuncular, Vodafone Arena'da bir dayanışma maçı yapacak.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlama vuruşunu yapacağı maça, Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig'de mücadele edecek kulüplerin başkanlarının tamamı katılım gösterecek.

 

 

Ayrıca, organizasyonda şehit aileleri, askerler, polisler, sanatçılar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları gibi her kesimden izleyiciler yer alacak.

 

 

Organizasyonun sponsorluk gelirleri, bağışlar ve yayın haklarından elde edilecek gelirler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığıyla şehit ailelerine bağışlanacak.

 

 

Etkinliğin 19.00 ile 20.00 saatleri arasındaki bölümü logosuz olarak tüm kanallara verilecek, maç ise TRT 1 tarafından canlı olarak yayınlanacak. Maçı diğer tüm kanallar da TRT logolu olarak canlı verebilecek.

 

 

Vodafone Arena'nın 41 bin 600 kişilik kapasitesinin tamamının dolmasının beklendiği etkinlikte sponsor ve bağışçı logoları, stat içi led ekranlarında yer alacak.

 

 

Organizasyon kapsamındaki bağışlar, Türkiye Kulüpler Birliği Vakfının TR71 0006 2001 0510 0006 2976 36 numaralı bağış hesabına yapılabilecek.

 

 

Stat kapılarının saat 15.00'te açılacağı etkinlikte, şehitler için Kur'an-ı Kerim okunup, dua edilecek. Protokol konuşmalarının yapılacağı organizasyondaki maç, saat 20.00'de başlayacak.

Türk Bakış

futbol türk takımları vodafone arena maç
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'