Advert

Ne Fenerbahçe Ne Galatasaray! İşte Dünyanın En Çok Türk Taraftara Sahip Futbol Kulübü!

Dünyanın en çok Türk taraftara sahip kulübü ne Fenerbahçe ne de Galatasaray, Bu kulüp, İran'daki Türklerin takımı olarak bilinen Traktorsazı Tebrizi.

Ne Fenerbahçe Ne Galatasaray! İşte Dünyanın En Çok Türk Taraftara Sahip Futbol Kulübü!

Dünyanın en çok Türk taraftara sahip kulübü ne Fenerbahçe ne de Galatasaray, Bu kulüp, İran'daki Türklerin takımı olarak bilinen Traktorsazı Tebrizi. Renkleri kırmızı beyaz olan kulübün yaklaşık 30 milyon taraftarı var ve her maçını 80 bin kişiye oynuyor.

"Türkiye'de en çok hangi takımın taraftarı var?" sorusu, ülkemizdeki futbol sohbetlerinin vazgeçilmez konularından biridir. Bu soru özellikle Fenerbahçe ve Galatasaraylılar arasında büyük bir iddia konusudur. Ancak gerçek çok farklı... Dünyada en çok Türk taraftara sahip olan kulüp ne Fenerbahçe ne de Galatasaray.

Her Maçını 80 Bin Kişi İzliyor

Traktörsazi Tebrizi, İran'ın Doğu Azerbaycan Eyaleti'nin başkenti Tebriz'de kuruldu. Renkleri "Kırmızı-Beyaz" olan futbol kulübün lakabı ise Kırmızı Kurtlar. İran'daki Türk halkının simgesi olarak kabul edilen Traktorsazı'nın maçlarını ortalama 80 bin kişi izliyor.

Traktörsazi Tebrizi her ne kadar Türkiye'de fazla bilinmese de, 30 milyon taraftarı ile 'dünyanın en fazla Türk taraftarına sahip futbol kulübü' olma unvanına sahip. Traktorsazi taraftarları, takımlarını İran'ın 'Barcelona'sı olarak da adlandırılıyor. Tribünlerde açtıkları "Güney Azerbaycan İran değildir" gibi pankartlarla dikkati çeken kulüp bu yönüyle Barcelona'nın Katalan taraftarlarının İspanya'ya karşı olan tutumlarını andırıyor.

TürkBakış

Traktorsazı Tebrizi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
Bütçeden SGK'ya Yapılan Yardım 2018'de 17.9 Milyar TL Artacak
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'
'Bölgedeki Gelişmelerden Memnunuz'