Gazi Üniversitesi Bölünüyor!

Gazi Üniversitesi’nin rektörlük kampüsünün dışında kalan tüm akademik birimler başkentte kurulması planlanan Hacı Bayram-ı Veli Üniversitesi’ne bağlanacak

Gazi Üniversitesi Bölünüyor!
Gazi Üniversitesi Bölünüyor! Derviş
Bu içerik 262 kez okundu.

Yüksek Eğitim Kurumu (YÖK), başkentin manevi mimarı olan Hacı Bayram-ı Veli ismini bir üniversitede yaşatacak. Hacı Bayram-ı Veli Üniversitesi ile ilgili çalışmalarını tamamlayan YÖK, çalışmalarını Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdi. Dosyayı inceleyen Mille Eğitim Bakanlığı'nın ise konuyu önümüzdeki Bakanlar Kurulu gündemine aldırması bekleniyor.

6. ÜNİVERSİTE OLACAK


SABAH Ankara'nın edindiği bilgiye göre Gazi Üniversitesi'nin Gazi Mahallesi'nde bulunan rektörlük kampüsü dışında kalan tıp, diş hekimliği, eczacılık ve hukuk gibi akademik birimler Hacı Bayram-ı Veli Üniversitesi'ne bağlanacak. Hacı Bayramı Veli Üniversitesi'nin Bakanlar Kurulu'ndan geçmesinin ardından başkent Ankara'daki devlet üniversitesi sayısı ise 6'ya çıkmış olacak. Kasım ayından Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği'nin (AHİD) ev sahipliğinde bir araya gelen başkentteki STK temsilcileri Ankara'nın manevi mimarı Hacı Bayram-ı Veli'nin adının bir üniversitede yaşatılması konusunda ciddi adımlar atma kararı almıştı. Bu toplantıda bir konuşma yapan Sağlık eski Bakanı Halil Şıvgın, Ankara'nın en büyük eksikliklerinden birinin Hacı Bayram-ı Veli hazretlerinin adını taşıyan bir üniversitenin olmaması olduğunu söylemişti.

Sabah

gazi üniversitesi hacı bayram veli üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Kazakistan’da
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Kazakistan’da
Vatan Partisi Yöneticisi FETÖ'den Tutuklandı!
Vatan Partisi Yöneticisi FETÖ'den Tutuklandı!