Nazarbayev: İnsan Kaynağı Olmadan Dijital Kazakistan İmkansız

Nursultan Nazarbayev, uygun insan kaynakları olmadan, halka sesleniş konuşmasında belirlediği teknolojik modernleşme, “Dijital Kazakistan” programı gibi hedeflere ulaşmanın imkansız olduğunu açıkladı.
Bu haber 2017-02-11 11:14:59 eklenmiş ve 175 kez görüntülenmiştir.

Kazakistan Millî Eğitim Bakanı Yerlan Sagadiyev’i kabul eden Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, uygun insan kaynakları olmadan, halka sesleniş konuşmasında belirlediği teknolojik modernleşme, “Dijital Kazakistan” programı gibi hedeflere ulaşmanın imkansız olduğunu açıkladı.

Akorda Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede Sagadiyev, Nazarbayev’e millî eğitim bakanlığının 2016 yılı faaliyetleri ile ilgili raporu sundu ve eğitimin içeriğini güncelleme ve yenileme, beş günlük eğitim sistemine geçme, ders kitaplarının geliştirilmesi gibi eğitim alanında gerçekleştirilmekte olan reformlar hakkında bilgi verdi.

Bakanlığın 2016 raporunu değerlendiren Nazarbayev, 2 hafta önce yayımladığı ‘Kazakistan’ın üçüncü modernizasyonu’ başlıklı halka sesleniş konuşmasındaki hükümetin eğitim ile ilgili hedeflerine değindi.

Nazarbayev, devletin her kademesindeki kadroların hem yurtiçi hem yabancı eğitim kurumlarında eğitimden geçmesi için büyük bir çalışma gerçekleştirildiğini, okullarda üç dilli eğitim, dijital eğitim gibi sistemlerin uygulanmaya başladığını ifade etti.

Bu sistemlerin geliştirilmesi için milli eğitim bakanlığına çok büyük iş düştüğünü hatırlatan Nazarbayev, teknolojik modernleşme, “Dijital Kazakistan” programını uygulama gibi halka sesleniş konuşmasında belirlediği hedeflere ulaşmanın, uygun insan kaynakları olmadan imkansız olduğunu vurguladı.

Nazarbayev ayrıca, reformların eğitim kalitesini yükseltmek için yapıldığının altını çizerek (reformlar hakkında) halkı bilgilendirme çalışmalarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

(Kazakistan.kz)

ETİKETLER : kazakistan nazarbayev dijital
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Bilim ve Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Başkanlık Sistemi Anayasa Değişikliği Referanduma Giderse Oyunuz Ne Olur?
Evet - Başkanlık Sistemi ve Gündemdeki Değişikliği Destekliyorum
Hayır - Başkanlık Sistemini Desteklemiyorum
Türk Yurdu Haber

© Copyright 2017 Türk Yurdu Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
TÜRK DÜNYASI
Türk Dünyası Haberleri
Azerbaycan
Doğu Türkistan
Güney Azerbaycan
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Türk Ocakları
SİYASET
Tayyip Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Türk Yurdu Dergisi
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sanalbasin.com üyesidir