Türkmenistan ve Özbekistan Bağlarını Kuvvetlendiriyor!

Geçtiğimiz haftalarda Özbekistan’ın Türkmenistan’a yaptığı üst düzey ziyaretlerin ardından gittikçe güçlenen ilişkiler kapsamında Özbekistan’dan bir heyet daha Türkmenistan’a geldi. Özbekistan’dan gelen heyet bir dizi temasta bulundu ve bilgi aldı.

Türkmenistan ve Özbekistan Bağlarını Kuvvetlendiriyor!
Türkmenistan ve Özbekistan Bağlarını Kuvvetlendiriyor! Derviş
Bu içerik 523 kez okundu.

Türkmenistan ile Özbekistan arasındaki ilişkiler giderek güçleniyor. Geçtiğimiz haftalarda Özbekistan Başbakan Yardımcısı başkanlığındaki heyet Türkmenistan’ı ziyaret ederken, bugünler Türkmenistan’ın Lebap ve Daşoğuz vilayetlerinde Özbekistan’ın Buhara ve Horezm vilayetlerinden heyetler geldi.

Özbek heyet temsilcileri, Lebap ve Daşoğuz vilayetlerindeki bir dizi temaslarda bulundu ve vilayetlerinin önemli yerlerini gezdi. Özbek heyetine, Daşoğuz ve Lebap vilayetindeki sanayi ve diğer alanlardaki tesisler hakkında bilgi verildi. Tarım sektöründeki reform çalışmaları hakkında bahsedildi. Tarım ürünlerinin üretiminin arttırılması yönünde ülke hükümetinin hayata geçirdiği projeler anlatıldı.  

Daşoğuz’u ziyaret eden Özbek heyeti, Sadulla Rozmetov tarım çiftliğini ziyaret ederek, pamuk ekimi ve bu alanda yapılan tohumculuk çalışmaları hakkında bilgi aldı.  Komşu ülke temsilcileri, Daşoğuz’da inşa edilen Bagtıyar Zaman modern köyünü ziyaret etti.

Özbek heyetinin, modern köydeki imkânlardan memnun kaldığı kaydedildi. 2016 yılında hizmete açılan bu köyde Özbek ailelerine de ev verilmişti.

ATHA

türkmenistan özbekistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Kazakistan’da
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Kazakistan’da
Vatan Partisi Yöneticisi FETÖ'den Tutuklandı!
Vatan Partisi Yöneticisi FETÖ'den Tutuklandı!