Türkistanlılar Derneğinden 'Orta Asyalı Saldırgan' Tanımına Tepki

Ortaköy saldırısı sonrası medyada yer alan Orta Asyalı tiplemesi üzerine TÜRKİSTANDER bir açıklama yaparak tüm vatandaşlarının rencide edildiğini beyan etti
Bu haber 2017-01-04 17:24:03 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

Ortaköy saldırısı sonrası medyada yer alan Orta Asyalı tiplemesi üzerine TÜRKİSTANDER bir açıklama yaparak tüm vatandaşlarının rencide edildiğini beyan etti

Yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy'de gece kulübüne saldırı düzenleyen kişi hakkında "Orta Asya tipli", "Özbek veya Kırgız olduğu" yönünde haberler yayınlanması sonrasında TÜRKİSTANDER bir açıklama yayınladı.

TÜRKİSTANDER Uluslararası Türkistanlılar Dayanışma Derneği Genel Başkanı Burhan Kavuncu imzası ile yayımlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Yılbaşı gecesi İstanbul'da katliam yapan kişinin "Orta Asya tipli", "Özbek veya Kırgız olduğu" yönünde haberler yayınlanmaktadır. Katilin yakalanması için eşgal verilmesi, suçlunun tarif edilmesi elbette gereklidir. Ancak açıkça ırkçılık içeren söylem ve yorumlardan kaçınılması gerekir. Suçlunun ırk- bölge isimleriyle tanımlanması ayırımcılıktır ve insan hak/ hukuklarına tecavüzdür.

Nitekim masum bir Kazak hemşerimiz, sadece Türkistanlı olduğu için katil ilan edilmiş, fotoğrafları internet sitelerinde yayınlanarak suçlu ilan edilmiştir. Türkistanlı muhacirler kendilerini kitle olarak suçlu ve hedef gösteren bu tür haber ve yorumlardan rencide olmaktadırlar. Bütün suç fiillerinden uzak kendi halinde yaşamakta olan, Türkiye devletinden ve milletinden her zaman iyilik ve yardım görmüş Özbek, Tacik, Kırgız, Uygur, Kazak ve diğer Türkistanlıların, bu ülkeye ve halka zarar verecek herhangi bir eyleme müsamaha göstermeyecekleri bilinmelidir.

Kimsenin hayat tarzı bizi ilgilendirmez. Ayrılmak zorunda kaldığımız ülkelerimizde de şiddet içeren eylemleri, silahlı bir muhalefeti reddediyoruz. Barış dışında bir yolumuz yoktur. Hürriyet ve güven içinde yaşamaya imkan bulduğumuzda ülkelerimize dönmekten başka bir arzumuz yoktur. İstanbul'da yılbaşı gecesi katliamını yapan katil ve örgütünün bir an önce yakalanmasını, Türkiye'nin her zaman huzur ve güven ülkesi olarak kalmasını diliyoruz. Tüm medya kuruluşlarının "Özbek-Kırgız katil", "Orta Asyalı terörist" gibi ırkçı ve ayrımcı ifadelerden kaçınmalarını rica ediyoruz."

Türk Bakış

ETİKETLER : türkistanlılar doğu türkistan istanbul ortaköy saldırı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Türk Dünyası haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Başkanlık Sistemi Anayasa Değişikliği Referanduma Giderse Oyunuz Ne Olur?
Evet - Başkanlık Sistemi ve Gündemdeki Değişikliği Destekliyorum
Hayır - Başkanlık Sistemini Desteklemiyorum
Türk Yurdu Haber

© Copyright 2017 Türk Yurdu Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
TÜRK DÜNYASI
Türk Dünyası Haberleri
Azerbaycan
Doğu Türkistan
Güney Azerbaycan
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Türk Ocakları
SİYASET
Tayyip Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Türk Yurdu Dergisi
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sanalbasin.com üyesidir